Paranoid Android Ekibi Yeni ROM’larını Hover Özelliğiyle Yayınladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android ekosisteminin en özel ROM’larını oluşturan Paranoid Android ekibi, Android 4.4 ile yeniden tasarladığı yazılımlarda PA 4.3’ü yayınladı. Birinci betası yayınlanan ROM’larda en dikkat çeken özellik ise yeni bildirim sistemi Hover oldu. Geliştirici ekip bir önceki ROM’larda bildirim ekranı ve çoklu görev yöneticisi vazifesi görevini yürüten Halo baloncuğuna yer vermişti. İlerleyen dönemlerde Android Açık Kaynak Projesine dönüşen Halo ne yazık kı Android 4.4’le birlikte ekibin ROM’ların çıkarıldı.

Halo her ne kadar yazılımların dışına itilse de Hover isimli yeni bildirim sistemi özelliği Android işletim sisteminde en çok kullanılan bildirim ekranına yeni bir deneyim katıyor. Özellikle tam ekranlı uygulama ve oyunlarda telefona gelen bildirimleri görmemizi ve yanıtlamamızı sağlayan bu özellik, Nexus cihazlar için yayınlanan PA 4.3 Beta 1 ROM’ların tümünde mevcut.

Alt bölümdeki videoda bildirim ekranında yapılan kaydırma hareketiyle hızlı ayarlar butonunun yanında yeni bir butonun daha eklendiğini göreceksiniz. Söz konusu botun tıklandığında Hover devreye giriyor. Hover özelliğini devreye girmesiyle telefona gelen bildirimler yaklaşık 3 saniye bildirim ekranında şeffaf bir pencerede görüntüleniyor. Bildirime dokunulduğunda ise ekranın büyük bölümüne yayılan yeni bir pencere açılıyor (Bu pencere Halo özelliğinde de vardı).

Hover’ın yanı sıra yayınlanan yeni ROM’larda çeşitli hata düzeltmeleri ve gelişmeler de mevcut. Şu an için sadece Nexus cihazlar için hazırlanan ROM’lara ekibin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Alt bölümde Hover özelliğine göz atabilirsiniz.

u_3Ik7m3z50″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir