Paranoid Android Ekibi Android 4.4’te Yer Vereceği ‘Sürükleyici Mod’u Duyurdu

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Paranoid Android ekibi tasarladığı ROM’lara her zaman için benzersiz özellikler katmayı başarmıştır. Android 4.4 KitKat’in yayınlanması ile ilgili konuya ilişkin bir açıklama yayınlayan geliştirici ekip; hazırlıkların sürdüğünü bildirirken, yeni API seviyesine geçilmesiyle beraber kullanıcı arayüzünde ve altyapıda yer verilen gelişmelerin tümünün ROM’larda yer alacak olması sebebiyle yazılımları sil baştan oluşturuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ekip, Android 4.4 ile birlikte ROM’larda yer vereceği yeni bir özelliği duyurdu. Özelliğe ilişkin Google+ üzerinden bir de video yayınlayan Paranoid Android, uygulama kullanımında daha iyi bir deneyim sunmak için durum çubuğu ve sanal tuşları gizleyen “Sürükleyici modu” karşımıza çıkardı.

PA 4.0 yazılımlarından yer verilecek Sürükleyici Mod özelliğinde kullanıcı durum çubuğunu ve sanal tuşları gizleyebilecek. Böylece daha geniş bir ekrandan faydalanabilecek. Durum çubuğunun ya da sanal butonların tekrar görünür kılınması ise yukarıdan aşağıya ya da aşağıdan yukarı doğru yapılan kaydırma hareketi ile sağlanıyor.

Halihazırda Nexus 4 telefonumda kullandığım Android 4.4 tabanlı Cataclysm Custom ROM’da aynı özelliği daha önce keşfetmiştim. Oldukça başarılı görünen Sürükleyici Mod özelliğinin detayları için alt bölümde yer alan videoya göz atabilirsiniz.

c2gztto5Z58″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: AndroidBeat

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak