Paranoid Android Ekibi Nexus 4 ve Nexus 7’ye Çoklu Pencere Desteği Kazandırdı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Android ekosistemine hazırladıkları yazılımlarla yaratıcılık ve işlevselliği bir arada sunan Paranoid Android ekibi son olarak uygulamalar için çoklu pencere desteğini sundu. Android tarafındaki birçok model için yazılım hazırlayan ekibin çoklu pencere desteğini ilk olarak Nexus 4 ve Nexus 7 modelleri için hazırladığı görülüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung’un Galaxy Note II ve Note 10.1’de başlattığı ve daha sonra üst sınıf bazı modellere sunduğu multi-Windows (çoklu pencere) ekran üzerinde aynı anda iki işlemin yapılmasına olanak sağlıyor.

Paranoid Android ekibinin Google+ hesabı üzerinde paylaştığı videoya göz attığımızda desteğin Nexus 4 ve Nexus 7’de nasıl çalıştığı gösteriliyor. Kullanıcı ekran üzerinde aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabiliyor. Arka planda Google Talk ile mesajlaşmaya devam eden kullanıcı ön planda yeni bir uygulama açsa dahi, arka plandaki Google Talk ile etkileşime devam ediyor.

Geliştirici ekibin sunduğu çoklu pencere desteği Samsung’un sunduğu yazılım desteğinden yapı itibariyle farklılık sunuyor. Geliştirilen uygulamayı daha çok Windows bilgisayarlarda ardı ardına açıklan pencerelere benzetebiliriz.

cuFusMeUS-8#!” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: phandroid

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak