Paranoid Android Ekibi ‘Profesyonel Yazılım’ Üzerinde Çalışmalar Yürütüyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Andorid ekosisteminin en özel custom ROM’larına imza atan ekiplerin başında gelen Paranoid Android, geçtiğimiz günlerde Nexus 4 için Android 4.3 tabanlı ilk yazılımı yayınlamış ve bu anlamda çalışmalara başladığının ipuçlarını vermişti.

Andronova

Hazırladıkları ROM’larda DPI ayarlarının yanı sıra Pie kontrolleri ve Halo adlı çoklu görev yöneticisi uygulamalarını dahil eden ekip, şu sıralar daha özel, fark yaratacak ve profesyonel bir yazılım hazırlama sürecini başlatmış durumda. Geliştirici ekip yaptığı açıklamada sıradaki Android sürümü hakkında çok özel planlamalarının olduğu bildirerek hem diğer geliştiricileri hem de özel ROM kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Yeniliklerin ne olduğuna dair detaylı bir açıklama yapılmadı, ancak görselliğin ve stabilitenin ön planda olması bekleniyor. İlerleyen günlerde bu yönde bilgilerin elde edilmesi bekleniyor. Hatırlanacağı üzere bir diğer önemli yazılım geliştirici ekip Cyanogen da yenilenme sürecini başlatmış ve bu yönde ilk adımı ise Android 4.3 yazılımlarında yer verdiği Focal adlı kamera uygulaması olmuştu.

Paranoid Android geliştirici ekibin son dönemde kullanıcılara sunduğu en önemli yenilik Halo adlı bildirim baloncuğu olmuştu. Telefona gelen tüm iletileri bir noktada toplayan söz konusu uygulama, aynı zamanda çoklu görev yöneticisi şeklinde işlev görüyor. Sürekli ekranda kalan; oyun oynarken, müzik dinlerken ya da telefonda farklı bir uğraş sergilerken, Halo bildirim baloncuğu iletilere basit bir şekilde ulaşmamıza olanak sağlıyor. Bir süre önce Açık Kaynak Projesi haline dönüştürülen proje halihazırda birçok özel ROM’da yer bulmaktadır.

ilgili>> AndroidBeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın