Paranoid Android Ekibi, ROM’larda Yer Verdiği “HALO” Adlı Bildirim Baloncuğunu Beta Seviyesine Çıkardı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

İletileri bildirim çubuğu yerine ekranın herhangi bir yerinde konumlandırılan bir baloncukta yer alması elbette kolaylık sağlayan bir gelişme. Android platformuna sundukları yazılımlarla geniş bir hayran kitlesi oluşturan Paranoid Android ekibi ise söz konusu sohbet baloncuğunun işlevlerini geliştirerek hazırladıkları yazımlara dahil etmeyi başarmıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Eğer daha önce Paranoid Android hakkında bilgiye sahip değilseniz, geliştirici ekibini ROM’larına göz atmanızı tavsiye ederiz. Akıllı telefonlarda tablet ya da phablet görünümü sunan bunun yanı sıra Pie kontroller ve HALO (sohbet baloncuğu) gibi yenilikçi özelliklere donatılan yazılımlar AOSP ROM’larına dahil ediliyor.

Paranoid Android ekibi geçtiğimiz ay alfa seviyesinde olan sohbet baloncuğunu beta seviyesine yükseltti ve bazı telefonlara uyumlu yazılımları yayınladı. Henüz final sürümde olmayan yazılımlarda ufak çaplı hatalar alabilirsiniz.

Ekibin beta aşamasında sunduğu yazılımlara göz atabilirsiniz. Telefonunuza uyumlu dosyayı indirip, CWM Recovery menüsünden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu işlemi gerçekleştirebilmek için CF-Root kernel’ı kullanarak telefonunuzun hem root’lanması hem de CWM Recovery menüsünün yüklenmesi gerekiyor.

ALO adlı sohbet baloncuğu sayesinde bildirimler arasında gezinme ihtiyacı duymadan, gelen tüm iletilere söz konusu bildirim baloncuğundan bakılabiliyor. Cevapsız arama, kısa mesaj, Gmail, WhatsApp, Google Talk, Play Store ve müzik servisi gibi birçok iletiye, telefon menüsünde ileri ve geri gitmek zorunda kalmadan erişim sağlanabiliyor.

Bir yandan Facebook kontrolü sağlanırken, diğer taraftan ise dinlediğiniz şarkıyı değiştirebiliyorsunuz; ya da oyun keyfi yaşarken gelen herhangi iletiye cevap yazabiliyorsunuz. Uygulamanın detayları için ilgili videoya göz atabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak