Paranoid Android: “HALO” Artık Açık Kaynak Projesi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Andorid ekosisteminin en özel custom ROM’larına imza atan Paranoid Android ekibinin son dönemlerdeki en önemli yeniliği ise HALO adlı proje oldu. İlk aşamada sohbet baloncuğu olarak adlandırılan HALO, yeni özelliklerin dahil edilmesiyle birçok uygulamaya kısa yoldan göz atmamızı ve telefonda menü arasında gezinmeden birçok işlevi basit şekilde yapmamıza olanak sağladı.

teknik destek

HALO projesinde her ne kadar Facabook sohbet baloncuklarından etkilenilse de, Paranoid Android ekibi söz konusu uygulamayı bir Multitasking (çoklu görev) yöneticisi seviyesine çıkardı. Geçtiğimiz günlerde beta aşamasına geldiği bildirilen çoklu görev yöneticini bundan sonraki süreçte birçok geliştiricinin özel ROM’larında görebileceğiz. Ekip, Google+ hesabı üzerinden uygulama henüz tam anlamıyla hazır olmamasına rağmen açık kaynak projesi olduğunu duyurdu.

Bu gelişme elbette projenin daha kısa sürede yol almasına olanak sağlayacaktır. Pie kontrollerin yanı sıra tablet ve phablet görünümü de sağlayan Paranoid Android ROM’ları CyanogenMod yazılımları kadar geniş kitlelere ulaşmıyor ancak üst sınıf birçok telefon için geliştirme çalışmaları sürdürülüyor. Ekip aynı zamanda ROM’larda yer verdikleri duvar kağıtlarını da ücretsiz olarak Play Store’da yayınladı. HALO hakkında daha fazla detay için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. Son bir değerlendirmede bulunacak olursak; HALO çoklu görev yöneticisi Android platformunda birçok geliştiricinin dikkatini çekmeyi başardı. Dileriz Google’ın da dikkatini çeker ve Android’in yeni sürümlerinden yer bulur.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir