Paranoid Android, ‘HALO’ Bildirim Desteğini Video ile Gösterdi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android ekosistemininde kuşkusuz en güncel yazılımların altında genel anlamda Paranoid Android ekibinin imzasını görüyoruz. İşletim sisteminde sıklıkla kullanılan Pie kontrolleri yazılımlarına dahil etmeyi başaran ekip, ilerleyen günlerde çoklu pencere desteğini de saf Android’e sunmayı başarmıştı.

Ekibin son yeniliği ise “HALO” adlı bildirim baloncuğu olmuştu. Facebook Home’da yer alan sohbet baloncuklarını andıran HALO, elbette ki daha kapsamlı işlevler yerine getiriyor. Kısa süre önce henüz gelişme aşamasında olduğu bildirilen bildirim baloncuğunun, final versiyonun nasıl çalıştığına dair bir video daha yayınlandı.

En gelişmiş versiyonda çeşitli bildirimler arasında gezinme ihtiyacı duymadan, gelen tüm iletilere söz konusu bildirim baloncuğundan bakılabiliyor. Cevapsız arama, kısa mesaj, Gmail, WhatsApp, Google Talk ve müzik servisi gibi birçok iletiye, telefon menüsünde ileri ve geri gitmek zorunda kalmadan erişim sağlanabiliyor. Bir yandan Facebook kontrolü sağlanırken, diğer taraftan ise dinlediğiniz şarkıyı değiştirebiliyorsunuz.

Android kullanıcılarını sabırsızlandıran ve aynı zamanda çoklu görev işlevi gören bildirim baloncukları birçok kullanıcıda heyecan uyandırsa gerek. Detaylara aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

ODo4nIm8Osw#” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidAuthority

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!