Paribu server error açılmıyor hatası

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Paribu açılmıyor (server error) ve service unavailable hatası çıkıyor alanların yapacakları ve dikkat etmeleri gereken hususlarda söz edeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Paribu uygulamasına girdiğimde veya paribu.com girdiğimde “Server error ve service unavailable” çıkıyor diyenlerin çoğunda genelde çıkan bir arızadan dolayı etkilendiğini söyleyebiliriz. Ekran uyarılarındaki mesajlarda server sorunundan çıktığını görüyoruz. Bu durumun  çoğunlukla yopun işlem zamanlarında çıkabildiğini belirtelim. Tabi beklenmedik teknik bir arıza çıkmadıysa yoğunlukla alakalı olabiliyor.

Uyarıların çoğunda kripto paralarda hızlı bir çıkış veya düşüş başladığında görülebiliyor. Ama beklenmedik bir durumda çoğunun aynı anda sisteme girerek işlem yapamay çalıştığında onaylanmıyor, ekrandan atıyor, giriş yapılamıyor ve yukarıdaki hataları verebiliyor.

Paribu açılmıyor mu?

Paribu açılmıyor sorunu yaşandığında kontrol edecekleriniz ve yapacaklarınız şunlar olacak:

  • Hem uygulamadan hem tarayıcıdan girerek test edilecek ve sürekli aynı ekrana atıyorsa başkalarında var mı ağlarda araştrınız.
  • Varsa başka bir telefon ve bilgisayarla test edelim.
  • İnternet bağlantılarını değiştirerek deneyiniz. Ban gibi durumların olması mümkün.
  • Genelde var mıdır diyerek araştırınız. 
  • Çok sık girmeye çalışanlar ya da birden çok oturumlarda güvenlik gereği bazen giriş engeli gelebiliyor.
  • Destek talebi için sol aşağıdaki “Destek iste” seçeneğini kullanın. 

Telefona müşteri hizmetlerine genelde sıkıntılı durumlarda ulaşamayacaksınız. Böyle bir durumda destek yazısını deniyorsunuz ve yine ulaşamadıysanız o zaman mail atmanız gerekiyor. 

  • Paribu e-posta adresi: [email protected] not olarak kullanıcı bilginizi yazmanız gerekecek. Örnek girişte kullandığınız telefon numarası gibi.

Bir kısım kullanıcıların acaba çöktü mü veya dolandırılma durumu söz konusu mu diyerek endişe edebiliyor. Pek bu platformda olacak şey değil ama daha güvenilir dünya borsalarını da tercih edebilirsiniz. Tabi kulaktan dolma sitelere yönelmemenizi öneririz. Özellikle şu coin’ de indirim yapıyoruz diyenlere dikkat ediniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Paribu server error açılmıyor hatası

Aşırı işlem durumlarında anında sıkıntı çıkaran yerlerin kullandığı sistem ve alt yapının zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Büyük şirketlerde böyle bir şey çok nadir görülebilir. Pek olmasa da dikkat edeceğiniz hususlar bulunuyor. Bilmediğiniz WiFi ağlarından, mobil cihazlardan ve PC’ lerden işlem yapmadan önce güvenliğinden emin olunuz.


Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 03:19

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir