Parmak izi kilidi açma için şifre sıfırlama

Android telefonda parmak izi kilidi açmak ve kapatmak için resimli anlatımı paylaştık. Bu adımlar Android 7.0 ve Android 8.0 Samsung Galaxy modeller için geçerli.

teknik destek

Parmak iziyle alakalı şifre unuttum diyenler e-posta adresine ulaşamıyorsa ve telefon faturası varsa yetkili müşteri hizmetleriyle görüşmeli. Yetkili servislerde ücretli olarak işlem yapmakta.

Parmak izi kilidini açmak ve kapatmak için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz. Alternatif önlem için ek şifrelerden yararlanınız. Olurda parmak izi sensörü çalışmıyorsa, yazılımsal veya donanımsal arıza varsa sorun yaşamamanız için bu şart.

Android parmak izi kilidini açma adımları

Parmak izi ayarları için hem “Kilit ekranı”nı hem de “Biyometrik veriler ve güvenlik” bölümlerini inceleyiniz. “Parmak izi tarayıcı” açmak için ek güvenlik isteyecek. Ekran kilidi, şifre veya pin gibi…

Parmak izi kilidi açma için şifre sıfırlama 

Android parmak izi kilidini açma adımları

kilit nasıl açılır

güvenlik ekran kilidiparmak izi nasıl açılır

Cihazınız birden fazla parmağı okutmaya izin veriyorsa yani birden çok parmak tanıtılabiliyorsa ikinci bir parmağı tanıtmanızı öneririz. Cihaz parmak izini okumuyorsa diğer parmak kullanılır. Bazı cihazlar çok hassas olabiliyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir