PayPal yeniden Türkiye' de olacak PayPal yeniden Türkiye' de olacak!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

PayPal ne zaman geliyor. Tekrar açılacak mı? BDDK lisansını yenilemediği için Türkiye' den çekilen PayPal Mart 2017' de geri dönüyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

PayPal‘ ın Türkiye‘ de çalışmalarının durdurması büyük olay olmuştu. BDDK tarafından uyarılmasının ardından lisans verilmeyen PayPal, Türkiye’ den çekilmişti. Ama giderken tekrar geri döneceğinin sinyalini vermişti. PayPal, üzerine düşeni yaptığı yönünde haberler internette dolaşmakta.

Türkiye’ nin taleplerini yerine getirmeye başladı. Şuan kademeli olarak sunucularını Türkiye’ ye taşımaya başladı. Malum ülkemizde büyük bir kitleye sahip olan PayPal, çok fazla sayıda kullanıcısını kaybetmek istemedi.

PayPal yeniden Türkiye’ de olacak mı?

PayPal,  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ nun taleplerini ciddiye almamıştı. Defalarce uyarılmasına rağmen somut her hangi bir adım atılmaması nedeniyle, gerekli lisans verilmedi. PayPal, Türkiye’ de %12 civarında iş hacmine sahip.

PayPal, Mart 2017′ de her hangi bir sorun çıkmazsa tekrar Türkiye’ ye geri döneceğini söyleniyor.

PayPal yeniden Türkiye’ de olacak PayPal’ dan resmi açıklama: PayPal, şuan için Türkiye için her hangi bir tarih bulunmuyor. Türkiye müşterilerimiz için yeniden hizmet için çalışmalarımız devam etmekte.  

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

PayPal yeniden Türkiye' de olacak PayPal yeniden Türkiye' de olacak!


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 19:12

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir