Performans Canavarı Snapdragon 820 Resmi Olarak Tanıtıldı!

media 12485

Akıllı telefonlara gücünü veren mobil işlemci pazarının en büyük oyuncularından Qualcomm’un süper işlemcisi Snapdragon 820 resmi olarak duyurdu.

teknik destek

Muhtemelen önümüzdeki yıl çoğu amiral gemide kullanılacak olan yeni Snapdragon 820 çipseti, barındırdığı özellikler ve yüksek gücüyle, deneyimi yaşamak için adeta sabırsızlandırıyor.

Firmanın geçtiğimiz yıl Snapdragon 810 ile yaşanan talihsiz ısınma sorunlarının ardından, yeni 820 serisiyle tüm bu problemleri unutturacağa benziyor.

14nm FinFet teknolojisiyle üretilen Snapdragon 820 SoC, üzerinde artık sekiz çekirdek yerine dört çekirdek bulunduruyor. Ancak bu yeni nesil 64 bit 2.2GHz hızındaki Kryo CPU çekirdekleri, bir önceki nesile göre tam iki kat daha iyi performans göstererek muhteşem sonuçlar ortaya koyuyor.

snapdragon-820-goruntu1
Performans Canavarı Snapdragon 820

OpenGL ES 3.1+ desteği de bulunan Snapdragon 820‘nin üzerinde barındırdığı Adreno 530 GPU ise, bir önceki Adreno 430’a göre %40 daha iyi grafik performansı sağlıyor.

Bunların haricinde Snapdragon 820’de olan özellikler arasında:

  • X12 LTE modem ile LTE-U desteği
  • Hexagon 680 DSP (dilital sinyal işleyicisi)
  • 14-bit Qualcomm Spectra ISP
  • 28MP’e kadar 4K Ultra HD video çekim ve oynatma desteği
  • Quick Charge 3.0 ile %38 daha hızlı şarj imkanı
  • 1866MHz hızına kadar LPDD4 RAM desteği

Tam bir performans canavarı olduğu görülen yeni Snapdragon 820‘yi kullanan akıllı telefonları test etmeyi dört gözle bekliyor olacağız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın