Philips 7502 Smart TV telefondan görüntü aktarma

Andronova

Philips' in Smart TV televizyonlardan Android ve iPhone iOS telefona görüntü aktarma veya telefonun ekran görüntüsünü televizyona aktarmak için bazı uygulamalar kullanılabilir. İletişim için yorum atınız.

Önerdiğimiz görüntü aktarma programının dışında ücretli ve ücretsiz bir kaç uygulama da var. Bunların çoğu aynı işlevsellikte. Ama önerdiğimiz sorunsuz çalışmakta. Kablosuz olarak bağlantı seçeneklerinde de bu uygulama kullanılabilir.

Bazı ücretli görüntü aktarım uygulamalarının işlevi daha fazla olabiliyor. Daha net bir görüntü ve yönetime sahip olabiliyor. Telefondan görüntü aktarmak için önerilen uygulama TV’ ye kurulduktan sonra telefonun yansıtma seçeneğine dokunmak yeterli. Aşağıda örnek olarak iPhone telefondan görüntü aktardık. 

Telefondan televizyona görüntü aktarma 

Philips Smart TV 7502 televizyona cep telefonun, tabletin ve bilgisayarın ekran görüntüsünü aktarmak için “AirScreen” uygulamasını televizyonda yüklemeniz gerekiyor. Uygulama kurulumu tamamlandıktan sonra çalıştırarak genel ayarlarını yapabilirsiniz. Ayarları yapılmadan da sorunsuz bağlantı yapılacaktır. Ayarlar’ da görüntü seçenekleri, cihaz bağlantısında pin yani şifreleme yöntemini belirleme ve yetkilendirme seçenekleri bulunmakta.

Android ve iOS iPhone görüntü aktarma da önemli bir bilgi olarak şu nu belirtmeden geçemedim. Cihazın görüntü kalitesine göre bir görüntü aktarılmakta. Birde Phlips Smart TV görüntü aktarmak için aynı Wifi ağına bağlı olmanız gerekiyor. Yani cep telefonla televizyon aynı kablosuz ağına bağlı olacak. Aksi durumda programı bağlantıyı sağlayamayacak. www.andronova.net

Philips 7502 Smart TV telefondan görüntü aktarma

Uygulamayı yüklendiyse telefondan yansıtma butonuna tıklayınız. Sonra ekrana bağlantı yapılacak cihaz adı gelecek. Bunun üstüne tıklayın. Yansıtma başlayacak. Bağlantı sırasında doğrulama yöntemlerinden biri açılabilir. Yani örnek sizden doğrulama sayılarını girmeniz istenebilir.

Telefondan televizyona görüntü aktarmaiphone televizyona görüntü aktarmaiphone görüntü yansıtma

Televizyonda görüntü aktarma Android ve görüntü aktarma iPhone için “AirScreen” programı sorunsuz çalışmakta. Yine de sorun olursa bizimle sorunun detaylarını yazarak iletişime geçebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 18:54

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir