Philips’in Yeni Nesil Akıllı Ampul Teknolojisi ile Hayatımız Kolaylaşıyor!

blank

Akıllı cep telefonları, akıllı televizyonlar, akıllı yangın alarmları, akıllı kombiler derken gün içinde kullandığımız neredeyse bütün aletlerin akıllanmaya başladığını görmekteyiz. Özellikle akıllı çamaşır makineleri ve akıllı buzdolapları ile ev içinde olmasak ta çamaşır makinelerini çalıştırabiliyor; buzdolabındaki akıllı sensörler ile evde ne eksik bunları görebiliyoruz.

Tüm bunlar yaşanıyorken aydınlatma sistemlerinin akıllı olmasını beklemeye gerek kalmadığını Hollandalı üretici Philips yeni ürettiği ampuller ile bizlere gösterdi. Yeni nesil akıllı ampuller hem harcadıkları düşük enerji hemde farklı renkleri ile hayatımızı kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Akıllı lambaların cep telefonundan kontrolü için “Belkin” markasının akıllı sensörüne ihtiyaç duymaktayız. Bu sensör ile Wi-Fi yada Bluetooth bağlantısı ile akıllı ampule bağlanarak dilediğimiz renk ve dilediğimiz anda yanmasını sağlayabiliyoruz. Örneğin eve geldiğinizde lambalar otomatik olarak yanabiliyor. Cep telefonunuza bir çağrı geldiğinde isterseniz lambalar farklı renkte yada kesik kesik yanabiliyorlar.

Belkin

Akıllı lambaların kullanım alanları aslında tamamen sizin hayal gücünüzle alakalı diyebiliriz. Özellikle cep telefonları için geliştirilen IFTTT yazılımıı bu konuda kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak gibi görünüyor. Bu yazıyı okurken belki 2 odalı evinizde neden böyle bir teknolojiyi kullanayım diyorsunuz ama bu 58 dolar olan tek ampul fiyatı ile bu lambaların daha çok odası ve katları  olan evler için tasarlandığını da not düşelim. Ürünün videosunu buradan inceleyebilirsiniz

Kaynak: Cnet

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!