PhotoMath Uygulaması, Matematik Problemlerini Resim Çekerek Çözüyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

80’lerde yaşayanlar Casio’nun hesap makineli saatlerin popülaritesini hatırlarlar. 90’larda ise TI 86 büyük boy hesap makineleri popüler olmuştu.

Her dönemde çocukların matematik problemlerinin zorluğuna karşı verdiği savaşa destekçi teknolojiler olduğunu görüyoruz. Fakat matematik problemleri hiç bugünkü kadar kolay çözülmemişti. PhotoMath uygulaması yalnızca problemi çözmekle kalmıyor aynı zamanda çözüm yolunu da adım adım gösteriyor. (Sistem cebir çözümlerini yapabiliyor, örneğin bir havuz problemi ya da işçi problemini cebirsel olarak şematize edebilirsek bu soruları da yanıtlayabilecektir)

Uygulama mobil cihazın fotoğraf özelliğini kullanıyor ve matematik problemini doğrudan defter, kitap ya da kara tahtadan algılıyor. Herhangi bir tuşa basıp fotoğraf çekmeye de gerek yok. Tarayıcı gibi çalışan uygulama, soruyu algılar algılamaz çözüme başlıyor ve saniyeler içinde cevabı veriyor. PhotoMath ayrıca çözülen problemleri de saklayarak geriye dönüp inceleme şansı tanıyor.

PhotoMath-screenshot1-640x360

Tabi ki sınavlar ya da ders esnasında cep telefonunu çıkaran bir öğrenciye, öğretmenlerin pek müsamaha göstermeyeceği de açık. Dolayısıyla sınavlardan geçmek için uygulamaya güvenmemek gerek:)

iOS ve Windows işletim sistemleri için hazır olan uygulamanın önümüzdeki sene içinde Android’e de gelmesi bekleniyor.

Fatih tablet projesiyle beraber tüm öğrencilere dağıtılması planlanan tabletlerin Android işletim sistemi olduğu düşünülürse, önümüzdeki seneden itibaren öğrencilerin tabetlerinde uygulamayı göreceğimizden hiç şüphem yok.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!