Photoshop yüz temizleme makyaj nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Photoshop yüz temizleme nasıl yapılır adlı haberimizde genel adımlara yer veriyoruz. Kullanılan sürüm eski olduğunu belirtelim.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Photoshop makyaj yapmak en kolay işlemlerden birisidir. Gerçekten uygulanacak bir kaç adım ile harikalar yaratmak mümkün. Bugün en basitleştirilmiş işlem sırası ile nasıl makyaj yapılacağını sizlerle paylaşacağım.

Not: Yüz temizliği yapmadan önce cildi temizlemeniz gerekebilir. Sanırız başka bir sitemizde yayınladığımız bir konuda benzeri bir içeriğe yer vermiştik.

Öncelikle model resmimizi açıyoruz. Cildi düzgün olduğu için ben ekstra bir işlem yapmıyorum. Resmin üzerine yeni bir layer açıyoruz ve “eyeliner” olarak adlandırıyoruz.”B” ile fırçamızı seçiyoruz. Yumuşak bir fırça seçelim ve Opacity ile Flow’u %50’ye ayarlayalım. Öncelikle eyeliner uygulayacağız. Dikkatli bir şekilde kirpiklerin hizasından eyelineri çekiyoruz. İsterseniz göz altına da uygulayabilirsiniz.

Şimdi yeni bir layer açıyoruz ve “kirpik” olarak adlandırıyoruz. Bu sefer Opacity ve Flow’u %80 yaparak en sert fırçayı 1 pixel olarak seçiyoruz ve iyice göze yaklaşaarak, doğal gözükecek şekilde kirpikleri tek tek çiziyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yeni bir layer açarak bunu da “far” olarak adlandırıyoruz. Buradaki en önemli nokta bu far kirpik layerinin alt katında, eyelniler layerinin ise üstünde durması, yani ikisinin arasında duracak. Eğer kirpik layerinin üzerine çıkarsa kirpikleri de boyayacaktır. Bu layeri “Overlay” olarak seçiyoruz ve Opacity ile Flow’u yeniden %50’ye ayarlıyoruz. Burada istediğimiz şekilde göz makyajını uyguluyoruz.

İpucu: Göz kapağına tek bir renk far uygulamak yerine gerçek makyajda kullanıldığı gibi birbirini tamamlayan bir kaç renk far uygulamanız daha gerçekçi ve hoş bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Yeniden “Overlay” bir layer açıp “ruj” olarak adlandırıyoruz. Far ile aynı ölçülere sahip fırça ile dudakları boyuyoruz. Taşırmaktan korkmayın, sonra çevresini temizleyebilirsiniz. Eğer renk gözünüze çok yoğun gelirse Layers kısmından layer opacity, %50 yapabilirsiniz.

Şimdi son adım allık. Overlay olarak “Allık” layerini açıyoruz. Burada çok büyük ve yumuşak bir fırça seçmeniz lazım çünkü allığı tek bir tık ile uygulayacağız. Fırça özellikleri yine opacity ve flow %50 olacak. Büyük fırça ile yanaklara tek bir tek dokunup nu işlemi de bitiriyoruz. Fırça ile de taşan yerleri siliyoruz. Makyajın yüz olmadan halini aşağıda görebilirsiniz.

Ve son hali. Bir klasik olarak öncesi ve sonrasını sizlere göstermek istedim.

Photoshop yuz temizleme
Photoshop yüz temizleme makyaj nasıl yapılır
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir