Pi Network ne işe yarar ve açılmıyor hatası

Andronova
2 Minimum Okuma

Pi Network, An error occurred. But, don' t worry, your Pi balance is safe! Please come back and retry a bit later hatası ve çalışmıyor sorununda çözüm önerileri.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Pi Network, sözde geleceğin Bitcoin’ i söylemi ile ortalıkta reklamı dolaşıyor. Lakin uzaktan yakından alakası bulunmuyor. Hatta Coinmarketcap’ e girdiğinizde “Not Listed” yani listelenmemiş uyarısı alacaksınız. 2019 Yılından beri hazırlık aşamasında olan sözde bu coin bize pek güven vermiyor. Üyelik sırasında Facebook hesabınıza erişim veya telefon numaranızla işlem yapıyor. Sonrasında bakıyorsunuz rehbere ulaşmak için izin istiyor. 

Pi Network dolandırıcılığı veya dolandırıcı mı, kullanalım mı veya kullanmayalım mı diyenlere şu an için güvenli gibi durmuyor. Veriler üçüncü taraf kişilerle paylaşılmayacağı garantisi olmadığından acaba yüklü cep telefonlarda ne gibi tehlike oluşturabilir bunu iyi araştırmak gerekiyor. iOS tarafında iPhone kullanıcılarında gelişmiş erişim pek mümkün görülmese de Android tarafı biraz sakat diyebiliriz.

Bir başka sıkıntı ise bu aralar yoğunluktan dolayı açıklamaya eklediğimiz hata mesajı. Bu aralar sık çıkabiliyor. Türkçesi “Bir hata oluştu. Ancak endişelenmeyin, Pi bakiyeniz güvende. Lütfen geri dönün ve biraz sonra tekrar deneyin” demektir. 

Olası yaşanabilecek sıkıntılar:

  • Cihazdaki rehbere ulaşma ve öneri olarak kullanma.
  • Verilere erişim yapılması.
  • Arka planda bir şeyler yapmadığından kimse emin olamaz.
  • Telefonu yormadığı, donanıma zarar vermediği ve şarjı pek etkilemediği söyleniyor. İşte burada kafalar karışıyor. Bitcoin / coin mining yapma şeklinde adlandırılıyor ama hiç bir şekilde etkilenmediği söyleniyor. Ya fake bir uygulama, veya büyük kitlelere ulaşmak için basit bir yazılım. Kazı yapan yazılımların çoğu donanımı zorlar.
  • Dinleme veya görüntü almayacak diyebileceğimiz bir garanti verilemez.

Yukarıdaki hatayı alanlarda uygulamanın kapatılıp açılması, internet bağlantısının değiştirilmesi veya telefonun kapatılması yeterli olabilir. Bunun dışında beklenmeli veya vpn ile test edilebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Pi Network ne işe yarar ve açılmıyor hatası

Pi Network açılmıyor hatası alanların aynı zamanda uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Eğer güncelleme geldiyse ve çalışmıyor ise önceki sürüme dönmelerini öneririz. Eski telefonlarda uyumsuzluk çıkarabilir ve başak yazılımlarla çakışma neden olabiliyor. Diğer önemli husus ise cihaz tarihin yanlış ayarlanmasından dolayı problem çıkması.


Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 18:28

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir