Platformların Oyun Gelirlerinde Rekor Artış Gerçekleşti!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Cep telefonlarından oyun oynamak özellikle metropollerde yaşayan insanlar için en önemli trafikte zaman geçirme aracı. Bir metroya bindiğinizde Clash of Clans oynayan onlarca kişi görmek mümkün olabiliyor. Free to play oyunların kalitelerinin inanılmaz boyutlara gelmesi ve “online” oyunculuğun keyfine varan kullanıcılarda her geçen gün oyunlara daha fazla para harcıyorlar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Özellikle Android ekosisteminde ki önlenemeyen sahte oyun kullanımının önüne de Free to Play oyunlar ile geçilmişe benziyor. Hangi oyunu isteseniz SD+Apk dosyalarının cirit attığı bir dönemde oyun yapımcılarda oyunların içine ürün veya hizmet satarak oyunun oynanışını kolay hale getiriyorlar. Bu şimdilik korsana karşı bulunan en iyi çözüm gibi duruyor; çünkü 2012 son çeyreği ile 2013’ün son çeyreği düşünüldüğünde Android ekosisteminin kazancının %400 arttığını görmekteyiz.

Bu rakamlar sonrasında Android Market gelirleri ilk kez AppStore’a bu kadar yaklaştı. Şunu da belirtmeden geçmeyelim ki aynı dönemler karşılaştırıldığında AppStore’un da 2 katından fazla büyüdüğünü belirtelim. Dünya çapında bir tek oyunun Free to Play oyunlarından kazancının 650 milyon dolarlara ulaştığı düşünüldüğünde bu pazarın nasıl büyük bir pazar olduğunu daha iyi anlayabiliriz (oyunun isminin League of Legends olduğunu da belirtelim).

IDC‘nin hazırlamış olduğu 2013 yılı oyun gelir tablosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak