Play Station 4’ün İçinde Ne Var

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Küçükken en çok radyonun nasıl çalıştığını merak ederdim. Pahalı! bir teknoloji olduğu içinde içini açmayı hiç aklıma bile getirmemiştim. Belki biraz da baba korkusu.

Andronova

Yıllar geçtikçe teknoloji gelişti ve yeni çıkan ürünlerin içlerinde ne olduğunu bizlere gösteren gruplar türedi. Bu gruplardan en iyi bildiğimiz iFixit ekibi. Bu haberin iFixit yapımı olduğunu söyleyen bazı internet siteleri var fakat bu haber tamamen Sony’nin kendi mühendisinin yaptığı (izinli ya da izinsiz) bir video.

Haberimize konu olan videoyu izleyelim daha sonra konu hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

g1h8dvqEItc” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Videoda Play Station 4’ün parçalara ayrılmış halini görüyoruz. Benim videoda en çok dikkatimi çeken oyun konsolunun gereksiz büyük olduğu idi. Anakartın gösterildiği kısımdaki gereksiz büyüklük sizlerinde dikkatini çekmiştir sanırım. Bir oyun konsolunun büyük ve heybetli görünmesi demek ki en önemli kriter. Sony istese Play Station 4’ü şimdiki halinin yarısı kadar büyüklükte ve kalınlıkta yapabilirdi diye düşünüyorum. Xbox One ise Play Station 4’ten de büyük bir yapıda. Evde oyun konsolu kullanan evli çiftler eşleriyle sürekli kavga etmek zorunda kalırken konsolların daha da büyümesi fikrini kimin neden çıkarttığını anlamak bir hayli zor. Sony Play Station 3 kullanan biri olarak konsolun inanılmaz ısındığını söyleyebilirim. Hatta bazı aksesuar üreticilerinin Play Station 3 soğutucusu yaptığını görmüştüm. Sony, Play Station 4’te sanırım bu durumu düzeltecek. İşlemci ve bellekleri soğutması için görevlendirilen alüminyum soğutucu blok oldukça verimli görünüyor. Bu kadar büyük bir konsoldan da zaten bu beklenirdi. Belkide konsolun bu kadar büyük olmasının sebebi de budur kim bilir.

Sony Play Station 4’ün şimdiye kadar en çabuk satılan ve tabii ki en çok satılan oyun konsolu olmasını hedefliyor. Gördüğüm kadarıyla da böyle olacak. Özellikle yırt dışı forum sitelerinde Play Station 4 daha çok bekleniyor. Kuzey Amerika için dün itibariyle satışa sunulan Play Station 4, ülkemizde Sony tarafından 9 Aralıkta lansmanı yapılıp 14 Aralıkta da satışa sunulacak. Türkiye fiyatı 1399 TL gibi çok agresif bir fiyatla satışa sunulacak (bu fiyata kamera dahil değil). Konsol almayı düşünüyorsanız hangi konsolu alacaksınız ve Play Station 4’ün fiyatını nasıl buluyorsunuz?

Kaynak: wired

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.