Playstation 4 yazılım güncelleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Sony' nin oyun konsolu Playstation 4' de yazılım güncelleme nasıl yapılır, 5.50 ve yeni yazılımı nereden indirilir detayları ile sizlerle paylaştık. Playstation' ın internet bağlantısı yoksa manuel kurulum yapılabilir.

Ad imageAd image

Sony firması, PS4 kullanıcıları için pratik bir sistem güncellemesini yayınlamış durumda. Yayınlanan güncelleme ile birlikte, Playstation 4‘leri 5.05 sürümüne yükselterek, yazılımın sistem performansını artırması hedefleniyor. Bilindiği gibi Sony, PS4 sistemlerinde 5.00 güncellemesi ile birçok düzenleme yapmıştı. 5.00 güncellemesinin üzerine gelen yeni sürüm güncellemesi ise, tamamen sistem performansını yükseltmek için hazırlandı. Sürümünü 5.05’e yükselten PS4 kullanıcıları, böylece daha yüksek bir işlem performansı almanın yanı sıra, artırılan güvenlik avantajları ve geliştirilen kullanılabilirlik avantajlarına da sahip oluyorlar.

Playstation 4 yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

PS4 yazılımın son sürüme yükseltilmesi ve sistemin güncellemesi iki şekilde yapılabiliyor. Birincisi, internet bağlantısı eşliğinde, ikincisi de internet bağlantısı olmadan.

PS4′ de her zaman ki gibi sistemi güncel yazılım güncellemesi ile yapınız. Yeni güncellemeler ile hem ek yeni özellikler gelecek, hemde daha güvenli olacak. Yeni yazılım sürümünde çocuğun oynadığı süreleri görebilir, oyunu sınırlayabilir, belirli saat olarak kısıtlama yapılabilir ve günlük veya haftalık oynama ayarları yapılabilir.

Playstation 4 yazılım güncelleme

Ad imageAd image

Playstation yazılım güncellemesi internet ile

Playstation 4 kurulumu: Kullanılan konsolda internet bağlantısı varsa, işlev ekranından sistem yazılım güncellemesi seçilerek, sistemin son sürüme sahip olmadığı, internet bağlantısı sayesinde kontrol edilir. Kontrol sırasında, otomatik olarak güncelleme indirilerek konsola kurulumu tamamlanır.

Playstation yazılım güncellemesi internetsiz

Playstation 4 yazılım yükleme: İnternet bağlantısı olan bilgisayar üzerinden güncellemenin indirilmesi gerekir. İndirilen güncelleme 500 MB boş alanın bulunan bir USB’ye yüklenir. USB’e yüklenince, açılan klasör büyük harflerle PS4 olarak adlandırılır. Daha sonra klasörün içinde yeni bir klasör oluşturularak büyük harflerle UPDATE yazılır. İndirilen güncelleme bu klasöre PS4UPDATE.PUP olarak kaydedilir. Ardından USB, konsola takılarak işlev ekranında bulunan yazılım güncellemesi seçilip, ekrandaki talimatlar doğrultusunda yükleme yapılır.

Playstation sistem 5.5 yazılımı güncellemesi yazılım indirme adresi: deu01.ps4.update.playstation. net/update/ps4/image/2018_0302/sys_8abac7c4f978907e8a73f844936ad420/PS4UPDATE.PUP

Güncel yazılım güncellemelerini bu playstation. com/tr-tr/get-help/ps4-system-software/ adresten ulaşabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir