PlayStation oyunları Android telefonda oynama

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

PlayStation oyunları telefonda oynanabilir mi? Evet PS4 Android telefonda oynamak için yardımcı uygulama ve programı yüklemeniz yeterli. iPhone için araştırınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Oyun sektörü bulut oyun servislerine yöneldi. Çok sayıda geliştirme aşamasında olan hizmetlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu yazımızla PlayStation oyunları Android telefonda nasıl oynanır anlatmaya çalıştık.

Bilgisayar oyunları git gide yerini mobil cihazlara bırakmaya devam ediyor. Çoğu oyuncu bilgisayardan daha çok telefondan oyun oynamakta. Ama hala tahtını koruyan Xbox ve PlayStation oyunlar hala vaz geçilmezlikleri devam ediyor. Lakin bu oyun konsollarınında oyunlarını telefondan oynayabiliyorsunuz. Hadi detaylara br göz atalım…

Yazımızda özellikle PS4 cep telefonda oynanması için bir uygulamaya yer verdik. Normalde Sony telefonlarda “PS4 remote play” uygulamasıyla bu mümkün. Peki Samsung, Xiaomi ve Huawei PlayStation oyunları nasıl oynanır?

Sony hesabınız yoksa PlayStation hesap açma için bilgisayara yüklediğiniz programı çalıştırarak hesap oluşturmayı başlatabilirsiniz.

PlayStation oyunları Android telefonda oynama

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

PlayStation oyunları Android telefonda nasıl oynanır?

1- “Steam link” uygulamasını telefonunuza yükleyiniz. Beta aşamasında olan uygulmayı ilk tercihen cihaz mağazasından yapınız.

2- Mac ve Windows ve Mac için “Remote play” indirmeniz için adres: remoteplay.dl.playstation.net/remoteplay/lang/tr/index.html

3- PS 4 oyunu bilgisayara taşımak için “Remote play” programı Windows veya Mac bilgisayara yükleyin.

4- Bilgisayarda ve telefonda indirdiğiniz uygulamasıyı çalıştırın. PS 4 ekranını bilgisayarda görülecek.

5- Android telefonumuzdan “Steam link” uygulamasını çalıştırıp oyunu başla ile devam ediyoruz. Büyük modda ayun açılacak.

6- PC’ den “Alt ve Tab” tuşlarıyla ile PS 4 ekranına geçiş yapınız. Bu işlemle uzaktan oynamayı aktif etmiş oluyoruz. Artık telefonla PS 4 oyunları oynayabilirsiniz.

Sony PlayStation hesap açma

PlayStation hesabınız yoksa programı çalıştırdığınızda oluşturabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi yazdıktan sonra mail doğrulaması ve telefon doğrulamasından geçeceksiniz.

Sony PlayStation hesap açmaSony hesap açma

PlayStation oyunları Android telefonda nasıl oynanır

Playstation bilgisayarda kullanmak için sistem gereksinimleri

  • Windows 8.1 veya Windows 10 (32 veya 64 Bit farketmez)
  • CPU İntel’ in Core i5 (2.50 – 2,67 GHz)
  • RAM 2 ve daha yüksek GB.
  • Çözünürlüğün 1024 ve kaliteli olabilemesi için 1080p desteğin olması gerekiyor.
  • USB bağlantı girişleri
  • Kaliteli bir ses kartı

PlayStation oyunlar telefonda açılmıyor veya PlayStation oyunları bilgisayarda açmıyorum sorunuyla karşılaşırsanız aşağıdaki görsellere bakınız.

Playstation bilgisayar ayarlarıPlaystation bilgisayar sistem gereksinimleriPlaystation telefonda oynama

ps4 telefonda nasıl oynanır

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir