Pocket haber takip uygulaması nasıl çalışır?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Gün boyu gelen içerikleri görmek için tercih edilen uygulamalar arasında yer alan Pocket için genel bir tanıtım içeriği hazırladık. Peki Pocket uygulaması nasıl çalışır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Pocket, istediğiniz mobil cihazdan herhangi bir yayını ve uygulamadan güncel haberleri, spor, makale ve videoları kaydetmek için yararlı bir uygulama. Bir çok güncel içeriği izleme, okuma ve dinlemek için yararlı bu hizmeti genel alanları ile tanıtacağız.

Eski yazılarda belki karşınıza çıkmıştır. Tarayıcınızdaki sekmeleri kaydedip istediğiniz zaman tekrar açan bir eklenti vardı. İşte Pocket hemen hemen aynı işi yapan, ancak çok daha fazlasını yaptığını söyleyelim.

Pocket hesap açma seçenekleri

Pocket hesap nasıl açıldığını gösteren iki resimli seçeneği aşağıya ekledik. Kullanım için uygulamayı indirdikten sonra hesabınız varsa “Log In” ile devam edin, yoksa “Sign Up” a dokunun ve açılan alandaki hangi seçenek size uygunsa onla hesabınızı oluşturun. Mail ile devam edecekler Google olanı seçmeleri yeterli.

Sonrasında kullanımla alakalı bilgi için aşağıdakilerine göz atmanızı öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Pocket haber takip 1
Pocket haber takip uygulaması nasıl çalışır
Pocket haber takip 2
Pocket nasıl çalışır

Pocket nasıl kullanılır nasıl çalışır?

Pocket uygulaması, daha sonra tekrar göz atmak istediğiniz web sayfalarını hafızasına alan ve internete bağlı olmasanız bile olduğu gibi açıp erişmenize olanak sağlayan bir Android / iOS uygulamasıdır. Sadece bağlantıya ihtiyaç duymadan hafızasındaki sayfaları açabilmesi yetmezmiş gibi, bu sayfaları etiketleyip arşivlemenize ve diğer kullanıcılarla paylaşmanıza olanak sağlar.

Pocket android uygulaması indirdiğiniz zaman kısa süren bir konfigürasyondan sonra hemen kullanmaya başlanabiliyor. İlk önce yapmanız gereken, cihazınızdaki web tarayıcılarına erişim izni vermeniz.

İnternette sörf yaparken daha sonra tekrar girmek istediğiniz bir sayfayı kaydetmek için, tarayıcınızın menüsünden ‘paylaş’ kısmına girip, çıkan listeden ‘add to pocket’ seçeneğine basmanız yeterli. Bunu yaptıktan sonra paylaştığınız web sayfasını cihazınız internete bağlı olmasa bile tekrardan açabilirsiniz.

Ayrıca isterseniz Pocket’ı diğer Android cihazlarınızda ya da bilgisayarınızda da ortak bir veritabanı ile çalıştırmanız mümkün.

Pocket ücretli mi ücretsiz mi?

Sayılır. Pocket’ ın anlattığımız işe yarayan bir çok kısmı, yani ana bölümleri ücretsizdir. Bu özelliklerin yanında aylık ve yıllık ücretlendirme seçeneği sunulduğu oluyor.

Pro halinde bazı ekstra seçenekler oluyor. Bunlardan birincisi kaydettiğiniz sayfanın kalıcı olarak hafızaya alınması, yani sayfa internetten silinse bile hala sizin elinizin altında bulunuyor. Diğeri Pocket’ın dahili arama motorunun geliştirilmiş bir versiyonu. Sonuncusu ise kaydettiğiniz sayfalara otomatik etiket ekleme seçeneği.

Bana sorarsanız gerçekten kullanışlı ve ihtiyaçlara hitap eden bir uygulama. Zaten olabildiğince aktif olarak kullandığım ya da kullanmak istediğim uygulamaları size tanıtmaya çalışıyorum.

Pocket nasıl kullanılır kısa bir anlatımdan sonra oluşacak her türlü kullanım sorunlarında bize ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak