Pokemon GO nasıl oynanır nasıl indirilir

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Pokemon GO nedir ve nasıl oynanır kısa bilgilendirme ile anlattığımız yazımıza katkıda bulunmak isteyenler yorum bırakabilir. Android dışında iPhone nasıl indirilir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Pokemon GO nedir? AR yani Arttırılmış gerçeklik teknolojisi üzerine inşa edilmiş Pokemon GO; karakter oluşturup gerçek harita kullanarak Pokemon avlamaya çıkmak için yapılan bir oyun. Pokemon yakalamadan önce Pokeball toplanıyor. Sonrasında Pokemon avına çıkılıyor. Oyunu yüklediyseniz, yolda yürüdüğünüzde karşınıza herhangi bir Pokemon çıkabilir. Tabi suyunu çıkaran kullanıcılarda olabiliyor. Diyanet Pokemon GO yasaklansın haberimizden detaylara bakabilirsiniz. 

Pokemon GO nasıl oynanır?

Pokemon GO oyununda, GYM bölgelerini ele geçirmeye çalışarak GYM lideri olmaya çalışıyorsunuz. Ele geçirilen GYM bölgelerinin başına geçmesi gereken Pokemon’ları koyuyorsunuz. Aksi durumda bir başkası ele geçirdiğiniz bölgeyi alabilir.

Pokemon yakalamanız için, sokaklarda, caddelerde ve her hangi bir açık alanda aramanız gerekebiliyor. Pokemon aramasını oyun ekranın sağ alt köşesinde yer alan Nearby List listesinde, Pokemon ayak izi sayısı hedef alınarak yakınlık ve uzaklık baz alınarak izleniyor. Eğer ayak izine rastlamadıysanız o zaman Pokemon yakınınızda demektir. Pokemon yakalamak: Poke Topunu tespit ettiğiniz Pokemon’ un bulunduğu yere atmanız gerekiyor. Tabi isabetli şekilde atılması gerekiyor. Her hangi bir GYM bölgesini ele geçirirseniz, artık o bölge sizin takım renginiz oluyor.

Pokemon GO nasıl indirilir?

Şu an için bazı ülkelerde indirmeye açıldı. Tabi Türkiye içerisinde yer almıyor. Ama internette Pokemon GO APK dosyası yer almaktadır. Detaylara Pokemon GO oyunu indirme adresi haberimizden ulaşabilirsiniz. Oyun detaylarına Pokemon GO Android iPhone indir haberimizden inceleyebilirsiniz.

iOS iPhone cihazlardan oynayabilmeniz için App Store bölge değişikliği yapılması gerekiyor. Aşağıdaki adımları yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Pokemon GO Apple Kimliği bölge değişikliği için Ayarlar
  • iTunes ve App Store
  • Apple Kimliği bölümüne dokununuz
  • Apple Kimliği göstere dokunun
  • Ülke / Bölge’ de yer alan “Ülke / Bölgeyi Değiştir” dokunun.

Pokemon GO nasıl oynanır nasıl indirilir

Pokemon GO nasıl indirilir?

Pokemon GO nasıl oynanır?

Pokemon GO bölge değiştirme

Pokemon GO iphone bölge değiştirme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak