Pokemon Go O Ülkede artık yasak!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Pokemon GO hangi ülkede yasaklandı. Dünyada çok oynanan oyunlar arasında yerini alan Pokemon GO acaba yasaklandı mı? Neden yasaklandı ?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Dünya genelinde hızla büyüyen, son zamanların en gözde oyunu haline gelen Pokemon Go ilk defa bir ülkede yasaklandı. Pokemon GO hangi ülkede ve neden yasaklandı? 

Milyonlarca kullanıcıya ulaşan Pokemon GO artık İran’da yasak. Daha önce kiliseler ve camilerde yasaklanan oyun, ilk defa bir ülke de tamamen yasaklandı. Oyunun içeriği ve oynayış şekli açısından Pokemon GO sürekli yürümek gerektiren ve farklı noktalara sürükleyen bir oyun. Yani oturduğunuz yerden oynanmayan bir oyun olduğu için sürekli hareket gerektiren bir oyun.

Pokemon GO hangi ülkede ve neden yasaklandı ?

Pokemon Go O Ülkede artık yasak!

İran Hükümeti tarafından güvenlik gerekçesi ile yasaklanan Pokemon GO, ülke içerisinde sürekli tanımadığınız kişilerin özel mülklerine girerek Pokemon araması nedeniyle yasaklandı. Bu durum tehlikeli sonuçlar doğurmadan önlendiği bilgisi verildi. 

İran dışında farklı ülkelerinde bu şekilde yasak getirmesi beklenen yasaklardan biri olarak görünüyor. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 13:47

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak