Popüler Video Paylaşım Uygulaması “Vine”, Play Store’daki Yerini Aldı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Geçtiğimiz yıl Twitter tarafından satın alınan ve iOS platformunun en popüler uygulamalarından biri olarak gösterilen Vine, Android platformundaki yerini aldı. Twitter’ın 6 saniyelik video paylaşım uygulaması 18MB boyutunda ve Androd 4.0 üzeri cihazlarda çalışıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Play Store’da yayınlanan sürümde neler sunulduğuna göz atacak olursak; kolay video oluşturma, otomatik oynatma ve ses desteği, popüler paylaşımları keşfetme, arkadaş bulma ve arkadaşları uygulamaya davet etme seçenekleri yer bulmakta.

Twitter ya da Email hebanızla giriş yapabileceğiniz uygulama ile çektiğiniz kısa videoları kaydedip paylaşabilirsiniz. Söz konusu videoların üç önemli özelliği var; ilk olarak videolar maksimum 6 saniye uzunluğunda olacak, bir diğer detay ise durdurarak kaydetme özelliği, son detay ise videoların tıpkı hareketli GIF resimler gibi sonsuz bir döngü oynatabilmesidir.

Halihazırda 13 milyon kullanıcıya sahip olduğu bildirilen uygulamada paylaşacağınız videolar Twitter’daki takipçileriniz tarafından izlenebilecek ve daha geniş kitlelere ulaşabilecek. Şu an için iOS versiyonu kadar gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunmayan uygulamaya zaman içerisinde yeniliklerin sunulması bekleniyor. Ön kamera desteği, bahsetme, Facebook entegrasyonu ve arama desteği, sunulacak yenilikler arasında sayılabilir. Vine uygulamasını buradan indirebilirsiniz

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak