PS4 fabrika ayarlarına döndürme nasıl yapılır

media 9799

PS4 – PlayStation 4' te herhangi bir sorun yaşadığınızda fabrika ayarına çevirme, fabrika ayarlarına döndürme sıfırlama işlemleri nasıl yapılır? PS4 çalışmıyor oyun açılmıyor!

Andronova

PlayStation 4 ülkemizde ve dünyada en çok satılanlar arasında yer almaktadır. Oyun oynamada bilgisayardan farklı olarak bir tecrübe sunan PlayStation 4 için bu haberimizde fabrika ayarlarına döndürme adımlarını anlatmaya çalışacağız. PlayStation 4’te neden böyle bir işleme ihtiyaç duyulur? 

PlayStation 4’te eğer çözemediğiniz bir sorun ile karşılaştığınızda veya yavaşlamadan dolayı oyunları oynamakta sıkıntı yaşıyorsanız cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekmektedir.

PS4 fabrika ayarlarına döndürme çevirme

PS4 fabrika ayarlarına döndürme nasıl yapılır

Sony firmasının üretimini yaptığı bir oyun konsolu olan PlayStation 4 yeni nesil oyun konsolu diye üretimine başlanılmıştı. Bu arada bu haberimizle alakası olmasada bir bilgiyide sizlerle paylaşalım. PlayStation 4’ün  istenilen performansı yakalayamaması yeni nesil oyun konsolu ünvanını tehlikeye soktu. Firmanın bunun üzerine PlayStation 4.5 Neo gibi bir yeni oyun konsolu üreteceği söylentileri yayılmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi oyunlarda yaşadığınız performans düşüklüğü ve FPS düşüklükleri gibi sorunlarda fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Bu sorunların en kalıcı çözümüde biraz sonra tarif edeceğimiz adımları uygulamanızdır.

ilk olarak PlayStation 4 oyun konsolunu fabrika ayarlarına döndürmeden önce konsolunuzun güncellemesini yapınız. Bunun için;

Ayarlar – Sistem Yazılımı Güncellemesi adımlarını takip ediniz.  Bu işlemin ardından fabrika ayarlarına sıfırlama adımlarına başlayalım;

  • Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar içerisinde PSN kısmına giriş yapınız. Bu bölümde yer alan Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir seçeneğini pasif konuma getiriniz. Bu adımlardan sonra PlayStation 4 yeniden başlayacaktır.
  • PlayStation 4 yeniden açıldıktan sonra Ayarlar – Sıfırlama  – PS4 Sistemini Sıfırla adımlarını takip ediniz. Bu sıfırlama işlemi iki farklı şekilde yapılmaktadır. Tam ve hızlı seçenekleri ile sunulan bu işlemlerden tam seçeneğini seçiniz. Bu işlermin ardından PlayStation 4 oyun konsolunda yer alan bütün bilgileriniz silinecektir.


Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 15:39

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın