PTT Messenger ücretli mi ücretsiz mi?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

PTTMessenger uygulaması nihayet yayınlandı. Büyük ilgi toplayan milli uygulamanın indirmesinde ve numara doğrulamasın da sorun yaşandı. Bazı kullanıcılarda ücretli mi ücretsiz mi sorguladı…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

PTT Messenger uygulaması, Türkiye’ nin ilk tamamen kendisinin geliştirdiği mesaj ve görüntülü arama uygulaması oldu. 

Yerli mesajlaşma uygulamasında indirme ve yükleme sorunları yaşandı. Çoğu kullanıcılar indiremezken, indirenlerde numara doğrulamasında sorunla karşılaştı. Çoğu kullanıcı hala merak içerisinde ve bu durumdan şikayetciler. Bizde alternatif olarak uygulamanın indirme adresine yer verdik. İndirmek için aşağıdaki ilişkili haberler kısmından Android ve iPhone telefonlar için ulaşabilirsiniz.

PTT Messenger ücretli mi PTT Messenger ücretsiz mi?

Uygulamayı kullanma tamamen ücretsizdir. Ama kullanım sırasında ücretlendirmeye maruz kalabilirsiniz. Yani örnek wifi kablosuz bağlantı yaptınız ve bağlantı koptu, mobil veri devreye girdi. O zaman internet paketiniz yoksa operatör ( Türk Telekom – Avea, Vodafone, Turkcell) tarafından ücretlendirilebilirsiniz.  

İnternet paketiniz yoksa veya yeterli MB veya GB’ ta sahip değilseniz, telefondan mobil veri erişimini kapatınız. Eğer hiç internet paketi almıyorsanız, operatör müşteri hizmetlerini arayarak, internet erişimini engelleyebilirsiniz.

PTT Messenger ücretli mi ücretsiz mi?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

PTT Messenger ne kadar internet tüketir? Bu sorunun hiç bir zaman net cevabı olmaz. Bu kullanıma göre değişir. Örnek genel veya paylaşılan fotoğrafın ve videonun büyüklüğüne göre değişir. Mesajlaşma da çok büyük bir veri kullanımı olmaz. Ama önlem için telefondan internet kullanım kısıtlaması yapılabilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir