Pubg Mobile hesap çalma HACKLEME tuzağı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Pubg Mobile hesap çalma diye Google' da çok sayıda video ile karşılaşabilirsiniz. Pubg Mobile hackleme programı diye oluşturulan formlar mail atarak e-posta üzerinden çalınıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Pubg Mobile hesap hackleme diye çok sayıda aramanın sonucu face bildirim formu çıkıyor. Bazıları sahte web sitesi kurarak bazıları da bildirim forumlarıyla hesap çalma girişiminde bulunuyor.

Pubg oyununda en çok hesap çalma yöntemi aşağıdaki iki yöntemden ibaret. Daha farklı yöntemler ise işinde uzman programlama bilgisi olan kişilerce yapılan yöntemlerdir. Örnek kendi yazdıkları kodla Pubg hackleme gibi…

Mail adresinize gelen tıklanabilir bağlantılara dikkat ediniz. Parola sıfırlama ya da hesap doğrulama gibi yapacağınız işlemlerde direk resmi adresine girerek yapınız. Yani gelen URL üzerinden işleme kalkışmayınız. Eğer gelen uyarı doğru ise zaten kendi uygulamasından veya sitesinden işlem yaptığınızda sorun ortadan kalkacaktır.

Pubg Mobile hesap çalma HACKLEME tuzağı

Pubg hesap hackleme aldatmacası

  • Pubg adının geçtiği fake bir site oluşturuyor ve bu sitenin adresini kişilere maille veya oyunla ulaştırıyor. İlgili sayfa oyunla ilgili hediye veriyor veya bir sorunun çözümü olarak gösterilebiliyor.
  • Bazıları ise oluşturdukları sahte bildirim formuyla kişilere mail atarak şifre sıfırlaması yapmalarına teşvik ediyor. Bunun içinde ikna edici söylemler seçiyor. 

Pubg oyuncularına aşırı şekilde veya çok sık şifre yenileme talebinden dolayı hesap kilitlenmemesi için ya da güvenlik gereği hesabın doğrulanması için bilgilerinizi giriniz şeklinde bir e-posta gelebiliyor.  

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bir diğer durumda Pubg Facebook ve Pubg Mobile Twitter bağlanarak hackleme işlemi. Bu çalınan hesaba kişinin çaldığı hesap sosyal ağı bağlayarak işlem yapması.

Bu tarz yöntemlere düşen çok olmasa da teknoloji’ yi iyi bilmeyen oyun severlerde görülebiliyor. Bazende kişinin bir boşluğuna gelebiliyor. Düşünün ülkemizde o kadar haber yapılmasına rağmen hala telefonla dolandırıcılık yöntemine düşen çok sayıda kişi bulunuyor.


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 16:09

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir