PUBG Mobile kişi engelleme engel kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

PUBG Mobile arkadaş olmayan birini ya da bir kişiyi engellemek istiyorum ve nasıl yapılır bilmiyorum diyenler oluyor. Bazende birini engelledim engel nasıl kaldırılır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

PUBG arkadaş engelleme şeklinde sorularla karşılaştığımız gibi arkadaş olmayan biri nasıl engellenir diyenlerle de karşılaşmaktayız. Oyuncu engellemenin genel nedenlerinde rahatsızlık verenler, zamanla ters düşenler ve kasıtlı şikayet edenleri kısıtlamak isteynler olabiliyor. Yazımıza ek olarak birde birini engelledim ama engeli kaldıramıyorum sorununa değineceğiz.

PUBG Mobile kişi nasıl engellenir?

  • PUBG engellenecek kişinin profiline giriyoruz
  • Çıkacak bilgilerde “Engelle” yazısına dokunulacak.
  • Eğer kişi profili açılmıyor veya görünmüyorsa o zaman arkadaş olarak ekleyin ve sonra engelleyin.

PUBG Mobile kişi engeli kaldırma

Kişi engelini kaldıramıyorum sıkıntısını yaşayanlar için önce;

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Arkadaş olarak eklemeye çalışın ve sonrasında arkadaşlar kısmına girin ve oradan mesaj bölümüne dokunun ve engel kaldır’ ı kullanın.

Bunun dışında arkadaş olduğunuz biriyle test ediniz. Başka oyuncuyu engelleyin ve engellemeyi kaldırmaya çalışınız. Bu durum birde kullanılan cihazla alakalı olabiliyor. Başka bir telefonla test edilebilir.

  • Cihaz testine göre profile ek doğrulama (mail ve sosyal medya) eklenebilir. Bazen hesapla alakalı kısıtlamalar veya sorun olabiliyor. 
  • Oyunda geliştirici tarafından sık sık yaptığınız değişiklik nedeniyle ilgili bölümde işlem yapma yasağı getirilebiliyor.
  • Şikayetler nedeniyle kullanımda engel getirebilir.
  • Geliştiriciye sorun bildirimini ileteceğiniz seçenekleri kullanın.

Oyun ayarlarından nasıl iletişim sağlayacağınızı gösteren görüntüyü ekledik ve sonrasında yer verdiğimiz diğer görüntü ile manuel başvurunuzu iletiyorsunuz. Buradaki daha detaylı olduğundan önerimiz her iki kanalın denenmesi olacak.

PUBG’ dan yardım almanız için support.pubg.com/hc/tr/requests/new bağlantısına giriniz ve ilk seçeneğe dokunun. Mail adresinizi, dil seçeneği, Steam kimlik adınızı, PUBG adınızı ve sorunla alakalı ekleyecekleriniz kısımları doldurunuz.

Talebe ne zaman dönüş sağlanır net bir şey diyemiyoruz ama bir kaç gün sonra dönüş yapılmazsa başvuruyu tekrarlayınız. Birde oyun ayarlarını değiştirmeye çalışınız. Belki güncelleme geldi ve başka problemlerle de karşılaşıyor olabilirsiniz.

PUBG Mobile kişi engelleme engel kaldırma

  • Üstte oyuna erişim yaparak ve hata vermeden iletişim sağlayanlar için destek yazan yerden iletmeyi gösterdik. Aşağıdaki ise çok daha detaya girerek durumunuzu iletebilirsiniz ve hata mesajı ekranı geliyorsa bunun görüntüsünü de forma eklenebilir. Daha fazlası için PUBG iletişim yazısındakileri inceleyiniz.

PUBG Mobile kişi engeli kaldırma


Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 17:16

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak