Puhu TV beklenmeyen bir hata oluştu

Andronova
Yazar Andronova

Uygulamayı açtığımızda sürekli Puhu TV beklenmeyen bir hata oluştu hatası televizyonda çıkıyor mu ? Sorunla karşılaşanların ne yapması gerektiğini içeriğimizde bulacaklar.

Teknoloji destek

Kaçırdığımız birçok diziyi daha sonra YouTube üzerinden izleriz. Lakin bazı kanallar kısa çekimli videolara yer verdiğinden kendi uygulama hizmetlerini kullanmak zorunda kalırız. Kısaca Puhu TV gibi hizmetlerden yararlanırız. Uzun bir süredir kullandığımız bu hizmeti Smart TV üzerinden çok az reklamla kullanmaktayız. Lakin telefondan kullanmak istediğimizde rahatsız edecek şekilde reklam çıktığı zamanlarda oluyor.

Geçtiğimiz haftalarda bir iki kez başlıkta çıkan uyarı ile karşılaştık. Sanırım geçmişte çok sık çıkmadığından dolayı pek umursamadık. Lakin bir akşam peş peşe gelen bu uyarıdan sonra hizmeti o an kullanmayı bırakmıştık. Sonrasından kendiliğinden düzelmişti.

Puhu TV beklenmeyen bir hata oluştu neden çıkıyor?

Başlıkta yaşanan olayı gün bazlı karşılaştığımız olmuştur. Bundan dolayı süreklilik ifade etmediğinden kronik sınıfına girmeyeceğini düşünüyoruz. Lakin aşırı karşılaşanlar varsa o zamanda yazının devamında olay anında ne gibi adımlar atılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Kronik dendiğinde bizim aklımıza genelde sosyal uygulamalar gelmekte. Aynı uyarıların yıllarca karşımıza çıkarırlar ama yaptıkları tek değişim uyarı metninde olurdu. Bizce sürekli devam eden problemlerde karşı tarafa giden bir bilgi notu olması gerekiyor. Anlamsız hata mesajları yerine kullanıcıların anlayacağı dilde bir şeylerin yazılması daha mantıklı olacak. En azından boş yere uğraşmadan gerekli adımları atacaklar.

Beklenmeyen bir hata oluştu neden karşımıza çıkar sorunuza yanıt vermek adına şunlarla alakalı olası durumlara bakılmasını öneriyoruz:

  1. Kullanıcıların sürekli yapmış olduğu şeylerin bir sonucu karşılarına çıkması mümkün. Mesela hesap kaldırıp ekleme, bilmediğiniz uygulamaların kurulması ve işletim sistemine yönelik işlemler.
  2. Kullanılan cihazda yetersiz depolama alanı olması. Bir çoğunuzun yeterli alanım var dediğini düşünüyoruz. Lakin işletim sisteminin ve uygulamaların rahat çalışması adına daha fazla alana ihtiyaç duyacaktır.
  3. Cihazları tarih ayarının yanlış olması. Bu her türlü cihaz için aynıdır.
  4. Kullandığınız televizyon veya telefonun yazılımının çok eski olmasından dolayı sağlıklı çalışmaması.
  5. Güncelleme yapılmamış sistemlerde yaşanması. Bu hem yazılım için hem uygulamaların güncellemeleri ile alakalıdır.
  6. Virüs etkenini unutmadan geçmeyelim. Eskiden daha sık olurdu ama şimdilerde nadir yaşanıyor.
Puhu TV beklenmeyen bir hata
Puhu TV beklenmeyen bir hata oluştu

Puhu TV beklenmeyen bir hata nasıl çözülür?

Beklenmeyen hatalarda çıkan uyarılara baktığımızda o an için uyumsuzluk yaşatan herhangi bir şeyin buna neden olduğunu anlıyoruz. Belki çıkan bir uygulama versiyonunla alakalıdır. Test yapmadan ilerlemek pek mantıklı olmayacak.

Yukarıya sıraladıklarımızın dikkate alınması bu sorunun çözümüne yarar sağlayacak. Birebir bu ve benzeri durumlar için kullanılmakta.

Maddeler arasındakilerin hangisi önce çözüm sağlar bilemiyoruz. Lakin öncelikle televizyonun fişini çıkarıp az da olsa bekletilmesini öneriyoruz. Biz Smart TV ile denediğimizde soru yaşamadık ama Android TV Box kullanımlarında başlıktaki karşımıza çıkmıştı. Bu da bize cihaz sürümü, yüklü olan uygulamalar ve sistem kontrolüne yöneltti.

Uygulamayı deneyenlerin içerisinde önbellek temizleme varsa uygulamalarını öneriyoruz. Yoksa televizyonlarında olacağını düşünüyoruz. Bizim cihazda vardı ve Puhu TV’ nin önbelleğinin silinmesinden sonra sorunsuz açıldığını gördük.

Güncellemelerden sonra çıkan uyarılar varsa o zamanda önceki uygulama versiyonlarına dönülmesi şimdilik daha mantıklıdır.

Her ne denedimse olmadı diyenlerin uygulamayı yeniden kurmaları, farklı sürümünü denemeleri ve duruma göre fabrika ayarlarına çevirmelerini önereceğiz.

Televizyondan kaynaklı durumlarda çözüm

Bu başlık esasında yukarıdakilerin devamı niteliğindedir. Lakin ayırmamızın sebebi birbirine karışmasını önlemektir.

Android televizyonlarda fişin çıkarılması ile işletim sisteminin yeniden başlaması bir çok sistem aksaklığını çözdüğünü belirtelim. Deneyenlerin TV önbelleği, geçmiş ve veri güncellemelerinin kaldırmaları gerekiyor. Tahmini bu adımdan sonra yayınlar açılmaya başlayacak.

Televizyonlarda ve aracı cihazlarda tarih yanlışlığı sonucu uygulamaların çalışmadığına şahit olduk. Hatta bazılarında internete bağlantı engeli ile karşılaştık. Kullanıcıların ilk etapta tarih yanlışlığı akıllarına gelmez. Gelenlerinde başlarına ara ara gelmesinden dolayı bilir.

İnternet tarafındaki aksaklıkların yaşanması

Bağlantılarda çoklu durum söz konusu. İnternetin yavaş olması dışında DNS sorunundan dolayı da böyle bir şeyle karşılaşılması mümkün. Ülke içerisinde bir ağ sorunu varsa o zamanda VPN kullanılmasına yönelen elde en iyi yöntem vardır. Tabi o da interneti yavaşlattığını söylemeden geçmeyelim.

Puhu TV beklenmeyen bir hata oluştu hatasında ne yapmalıyım sorularına yanıt vermek için hazırladığımız içeriğin yararlı olacağını düşünüyoruz. Sorularınız varsa makale içerisindeki reklamdan yararlanmanızı öneriyoruz.

Yazımızla alakalı olacağını düşündüğümüz Puhu TV donma sorunu konumuza da bakmanızı öneriyoruz.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir