Pushbullet’in Yeni Wifi Dosya Transfer Uygulaması Portal Yayınlandı!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Pushbullet uygulamasının geliştiricileri, Android cihazlar ve PC arasındaki dosya transfer işlemini pratikleştiren yeni bir araç sundular.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Portal – Wifi dosya transferi isimli uygulama Android telefonunuzdaki içerikleri bilgisayara kolayca atmayı mümkün kılıyor. Portal uygulamasıyla resim, video, müzik ve diğer dosya formatlarını sürükle-bırak yoluyla Android cihazınıza aktarabiliyorsunuz.

Android telefon ve PC arasında Wi-Fi yoluyla köprü kuran Portal, tek seferde 1 GB’a kadar dosya transferi yapabiliyor.

Bunun için öncelikle Google Play üzerinden uygulamayı indirip çalıştırmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayarınızda Portal’ın web uygulamasını açmanız yeterli, portal. pushbullet.com adresine girip ekrana gelen QR kodu tarayarak cihazla PC’niz arasındaki bağlantıyı sağlamış oluyorsunuz.

Bağlantı sağlandıktan sonra masaüstünüzden sürükle-bırak yöntemiyle taşıdığınız tüm dosyalar Android cihazınıza transfer edilmiş oluyor. Uygulama tek hamlede çoklu dosya aktarımına da izin veriyor. WiFi ağı üzerinden yükleme işlemi yapıldığı için mobil veri paketiniz etkilenmiyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Uygulama 1 GB kapasiteli dosyaları bile hızlı bir şekilde Android cihazınıza taşıyabiliyor.
Ayrıca, telefonunuza aktardığınız resimler otomatik olarak Galeri bölümüne transfer ediliyor.

Android 5.0 Lollipop ve daha yeni bir sürümler üzerinde çalıştırılan uygulama dosyaları direk SD kart üzerine de aktarabilme imkânını sunuyor. Portal uygulamasını doğrudan telefonunuza yükleme için Portal- Wifi File Transfers indir bağlantısından veya Google Play Store‘den indirebilirsiniz.

Ayrıca Andronova’nın Youtube kanalında yayınladığımız Portal – Wifi dosya transferi uygulaması inceleme videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Portal

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak