Qualcomm 600 İşlemcili Xperia UL (Gaga) Sızdırıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2013’te Xperia Z ve ZL ile 4 çekirdekli ilk telefonlarını duyuran Sony, devam eden süreçte Xperia L, Xperia SP ve Xperia ZR olmak üzere orta seviyede konumlandırılan 3 yeni telefonun daha resmi tanıtımını yapmıştı. Yılın ilk çeyreğinde IDC ve Gartner tarafından açıklanan akıllı telefon satış raporunda ilk 5’te yer alamayan Japon üretici, yılın ikinci yarısında Honami ve Xperia UL ile daha agresif bir rekabet benimseyecek.

Andronova

Hanomi hakkında birçok iddia gündeme gelirken, Xperia UL (kod adı Gaga) ise Çin kaynaklı bir site tarafından sızdırıldı. Kısa süre önce tanıtımı gerçekleşen Xperia ZR  ile benzer tasarımda olan Xperia UL, sahip olduğu 4 çekirdekli Qualcomm 600 işlemci ile hali hazırda en güçlü Sony markalı telefon olarak karşımıza çıkıyor. Ekran boyutu noktasında net bir açıklamaya yer verilmese de, 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir panelin yer alması bekleniyor.

2GB RAM, 32GB dahili depolama birimi, LTE ve 2.300mAh kapasiteli bir pilin yer aldığı Xperia UL, Japon operatör devi NTT DoCoMo için üretilmiş özel bir cihaz olabilir. Bu sebeple telefonun farklı ülkelerde satış gerçekleşmeyebilir. Ancak burada merak edilen telefon uluslararası versiyonunun hangi isimle satışa sunulacağıdır. Son olarak telefonun su geçirmez bir yapıda olduğunu hatırlatalım.

media 2988

media 2989

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın