Qualcomm 800 İşlemcili Galaxy S4, Rekor Puan ile AnTuTu Testinde Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S4 isminde farklı kategorilerde o kadar çok cihaz karşımıza çıktı ki, Güney Koreli üretici görünüşe bakılırsa bunlarla yetinmeyip telefonun farklı bir işlemciye sahip modelini de satışa sunacak. Mart ayında resmi tanıtımı gerçekleşen telefonda halihazırda 1.6GHz frekans hızında çalışan Exynos 5 octa işlemcisinin yanı sıra 1.9GHz frekans hızında çalışan Qualcoom 600 işlemcisine yer verildi. Samsung ayrıca 1.8GHz’de Exynos işlemcili bir seçeneği de ülkesi Güney Kore’de satışa sunmuştu.

Andronova

AnTuTu test raporuna göre Samsung, telefonun Qualcomm 800 işlemcili ve LTE Advanced desteği içeren versiyonunu da hazırlıyor. SHV-E330S olarak kodlanan telefonun testten 31.491 puan (Exynos 5 octa ile elde edilen en yüksek puan 31.127 olarak kaydedilmişti) elde ettiği görülürken, söz konusu puanın bir rekor olduğunun altını çizelim. Bu tür kriter puanlarının sahte olma olasılığı da elbette bulunmaktadır ancak SHV-330S kodlu telefonun bir süre önce Wi-Fi ve DLNA sertifikası alması telefonun resmiyet kazanma ihtimalini güçlendirmektedir.

media 2965

Telefonun sadece Güney Kore’ye mi özgü olacağı bilinmiyor, bu noktada ilerleyen haftalarda daha fazla detayın ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Yılın ikinci yarısında Galaxy Note III, HTC One Max, LG Optimus G2 ve Sony Honami/Togari’nin Qualcomm 800 işlemcisiyle çalışması bekleniyor.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın