Qualcomm 800 İşlemcili “Pantech IM-A880” Adlı Telefon Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

HTC, Samsung ve LG’nin yılın ilk çeyreğinde görücüye çıkardığı One, Galaxy S4 (I9505) ve Optimus G Pro’nun ortak özelliği; hepsinde de dört çekirdekli Qualcomm 600 işlemcisinin kullanılmasıdır. Telefonlarda yer bulan çip oldukça hızlı bir çip ancak Qualcomm’un halihazırda duyurduğu en hızlı işlemci değil. Qualcomm geçtiğimiz aylarda duyurduğu ve henüz mobil dünyasında görücüye çıkmayan yeni nesil işlemcisi için nakliye çalışmalarına başlarken, çözümün yılın ikinci yarısında üst seviye telefonlarda yer bulması bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Japon web sitesi RBMen kaynaklarına göre Pantech cephesinden üretilen A880 kod adlı telefon AnTuTu testinde ortaya çıktı. 30.133 puan elde eden telefonda yer alan işlemci ise Qualcomm 800 olarak kaydedildi. 2.2GHz gibi oldukça yüksek bir saat hızında işlem göre işlemci, 1.6GHz frekans hızında çalışan ve 27 bin civarında puan elde eden Exynos 5 octalı Galaxy S4’ü geride bırakıyor. Qualcomm 800 işlemcisine eşlik edecek GPU’nun Adreno 330 olduğunu hatırlatalım.

media 2983

Samsung, Exynos 5 octa işlemcisinin üretim kapasitesinde henüz yeterli seviyeye ulaşmadığı için Galaxy S4’ün 10 milyonluk ilk sevkiyatında büyük oranda (%70 seviyesinde) Qaulcomm 600 işlemcisine yer verdi. Son gelen raporlarda ise Qualcomm 800 işlemcisinin üretim kapasitesinde herhangi bir sorun görünmediği ve işlemcinin yılın ikinci yarısında başta LG olmak üzere HTC ve Sony’nin amiral gemi modellerinde kullanılması bekleniyor. Samsung, Galaxy S4’te (Qualcomm 600) olduğu gibi Note III’ün LTE versiyonunda Qualcomm 800 çözümüne yer verebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: androidbeat

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak