Qualcomm, Enerji Uzmanı Summit Microelectronics'i Satın Aldı!

Qualcomm, Enerji Uzmanı Summit Microelectronics'i Satın Aldı!
müşteri hizmetleri

Qualcomm, enerji açısından daha verimli Snapdragon çipler üretme umuduyla enerji yönetimi konusunda uzman olan Summit Microelectronics'i aldı. Qualcomm'un söylediğine göre; Summit'in geliştirdiği bir teknoloji olan "programlanabilir güç entegreli devreler" şu anda bazı tablet, telefon ve e-okuyucularda bulunuyor ve bu cihazların daha hızlı şarj olmasını sağlıyor.

Summit'in otomatik güç kaynağı tespitinde bulunabilen "FlexCharge" ve bunun üstüne otomatik voltaj girdisi ölçümü yapabilen "FlexCharge+" gibi birçok kendi üretimi olan enerji yönetim teknolojileri var. Bunlar sayesinde cihazlar ister AC adaptörü olsun ister USB bus-gücü olsun, bağlı oldukları güç kaynağına otomatik olarak ayarlanabiliyor.

Ayrıca bu teknolojilerin arasında otomatik voltaj karşılama ve değiştirmesiyle çeşitli güvenlik sağlamlaştırmaları içeren TurboCharge ve TurboCharge+ da var. Summit'in iddiasına göre en son ürettikleri çipler batarya şarj süresini %30-%50 miktarında düşürebiliyor.

Qualcomm'un başkan ve COO'su Steve Mollenkopf bu alımla ilgili bugün verdiği demeçte şöyle dedi: "Gelişmiş işlem kabiliyetleriyle gittikçe akıllılaşan, gittikçe daha büyük çözünürlüklü ekranlara ve daha gelişmiş modem teknolojilerine (örneğin 4G LTE) sahip olan cihazların dünyasında, daha detaylı batarya yönetim tekniklerine duyulan ihtiyaç artmaktadır. Bu alım, Qualcomm'un çipset çözümlerinin rekabet şansını arttıracak ve müşterilerimize endüstrideki en iyi güç yönetimi ve şarj performansını vermemizi sağlayacaktır."

Alımın tüm detayları henüz açıklanmış değil, fakat Summit Microelectronics'in bütün çalışanlarının şu anda Qualcomm'un CDMA Teknolojileri bölümüne geçirildiği biliniyor.