Qualcomm, Samsung’a Özel Modifiye Edilmiş Snapdragon 810 CPU Verecek!

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

İşlemci polemiği devam ederken, polemiğin merkezindeki Qualcomm’dan şaşırtıcı bir hamle geldi. Söylenene göre Qualcomm, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6 için özel olarak düzenlenmiş/modifiye edilmiş Snapdragon 810 işlemcilerini verecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 810’un aşırı ısınma problemi nedeniyle Galaxy S6’da kullanılmayacağı, hatta Samsung’un kendi işlemcisi Exynos’u artık ağırlıklı olarak ürünlerinde kullanacağına yönelik haberimizin ardından, LG’de Snapdragon 810’un ısınma probleminin olmadığını ve LG G Flex 2’nin sorunsuzca çalıştığını duyurmuştu.

Görünen o ki, Qualcomm bu gelişmelerden pek te hoşnut değil ve en büyük müşterisini kaybetmeyi göze almak istemiyor ve Samsung’a özel olarak güncelleştirilecek Snapdragon 810’ları Mart ayında tanıtılacak Galaxy S6 için yetiştireceği söyleniyor.

Bu durum aynı zamanda, gerçekten de Snapdragon 810’larda ısınma problemi var mıydı sorusunu akıllara getirirken, diğer taraftan LG’nin G Flex 2’sinde de ısınma problemi var mı endişesini tekrar gün yüzüne çıkarıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir