Qualcomm Snapdragon 815, Snapdragon 810’a Göre Daha Soğuk Çalışıyor!

media 13532

Bu yılki amiral gemilerin çoğunda kullanılan ve adından performansından çok ısınma problemiyle sık sık bahsettiğimiz Qualcomm’un yongası Snapdragon 810 için, Sony’nin Xperia Z4‘te, LG’nin ısınma problemiyle mücadele ettiği bilgilerinden sonra, son olarak HTC’nin yeni amiral gemisi One M9’da ısınma problemi net olarak görülmüş ve ardından da yazılım güncellemesiyle ısınma probleminin giderildiği bilgisi paylaşılmıştı.

Andronova

Samsung’un bu problemleri önceden fark edip, Snapdragon 810’dan vazgeçerek kendi işlemcisi Exynos’u kullanma kararının ardından Qualcomm, yaşanan bu skandalların ve geleceğe yönelik kendisini riske attığını fark etmiş olacak ki, şimdi den “daha soğuk çalışıyor” nidalarıyla Snapdragon 815’in reklamını yapmaya başladı bile.

Firmanın yeni yongası Snapdragon 815’in son yapılan testlerdeki Snapdragon 810 ve Snapdragon 801 ile karşılaştırabileceğiniz ısı performansını aşağıdaki görüntülerde inceleyebilirsiniz.

snapdragon-isi-testi-1

snapdragon-isi-testi-2

snapdragon-isi-testi-3

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın