Qualcomm, Snapdragon 820’ye Ait Yeni Bilgileri Yayınladı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Akıllı telefon modellerine gücünü veren işlemci pazarının büyük bir çoğunluğuna sahip olan Qualcomm, önümüzdeki yıl çıkacak yeni amiral gemilerinin çoğunun kullanacağı Snapdragon 820 çiptesine yönelik yeni bilgiler paylaştı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Daha önce burada paylaştığımız haberimizdeki bilgilerde, Snapdragon 820 çipsetinde yer alan yeni Adreno 530 GPU (grafik işlemci)’yi tanıtan Quallcomm, yeni bilgilerde ise Snapdragon 820‘nin bağlantı gücüne dikkatleri çekiyor.

snapdragon-820-lte-baglanti

Veri iletişiminin kritik düzeyde önemli olduğu günümüzde, sadece hızlı bir işlemciye sahip olmak yetmiyor. Bu sebeple Qualcomm, yeni Snapdragon 820 işlemcisinde, 600 Mbps‘ye kadar LTE Cat 12 indirme hızı ve 150 Mbps‘ye kadar LTE Cat 13 yükleme hızına destek sağlıyor.

Kablosuz bağlantı alanında Snapdragon 820 çipsetinde yapılan değişiklikle birlikte, WiFi 802.11ac 2×2 MU-MIMO ve multi-gigabit olarak adlandırılan 4G ve WiFi modem hızını birleştirerek kullanan WiFi 802.11ad desteği gelmiş.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Snapdragon 820 çipsetine sahip akıllı telefonları, 2016 yılının ilk yarısında artık görmeye başlayacağımız söyleniyor.

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir