Qualcomm’un Yeni Nesil İşlemcisi Snapdragon 820’ye Ait Detaylar Geldi!

Her gün 64-bit Snapdragon 810 kullanan yeni Android cihazlarının haberiyle geçirdiğimiz şu günlerde, bu cihazlara gücünü veren işlemci üreticilerinden de haberler gelmeye başlıyor. Son olarak alınan bilgiye göre, Qualcomm’un üst seviye Android cihazları için yeni nesil işlemcisi Snapdragon 820 yol haritasında görüldü.

Andronova

Sızdırılan yol haritasına göre, Qualcomm’un Snapdragon 815, 625/629, 620 ve 616 işlemcileri çok yakında duyurulacak. Bunun yanında 64-bit Snapdragon 820’nin de 8 yüksek performanslı Taipan çekirdeğe sahip olduğu söylenenler arasında.

Bu yeni octa-core yongalar 14nm teknolojisiyle üretilecek ve Adreno 530 grafik işlemcisini barındıracak. Ayrıca Qualcomm’un daha gelişmeiş MDM9X55 LTE-A Cat.10 modemi ve daha hızlı DDR4 RAM desteği sunacak.

Bu yıl sonu veya en geç önümüzdeki yıl başı ortaya çıkacak yeni nesil cihazlarda göreceğimiz bu teknoloji sayesinde, mobil telefonlarda, zaten konsol kalitesine yaklaşmış oyunlar, çok daha gerçekçi görüntülerle yeni bir mobil telefon çağını başlatacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.