Rapor: Android 4.4 KitKat Güncellemesine Kavuşacak ve Kavuşması Muhtemel Cihazlar Hangileri?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google birkaç gün içerisinde Android 4.4’ü duyuracak. Android 4.4, arayüz geliştirmelerin yanında altyapıda önemli iyileştirmeler sunması bekleniyor. İşletim sisteminin en güncel versiyonunda beklenen asıl yenilik ise düşük donanımlı cihazlarda dahi Android 4.4’ün stabil olarak çalışmasıdır. Google’un bu yönde çalışmalar yaptığı uzun süreden beri dillendirilen bir gelişme ve dileriz Android 4.4’te yer alır.

Nexus 5 ve Android 4.4’ün tanıtımı için 30 ya 31 Ekim tarihleri işaret ediliyor. Tanıtımların yapılmasından hemen sonra Android 4.4 başta Nexus cihazlara sunulacak. Nexus modellerin ardından Android üreticilerin (LG, Samsung, Sony, HTC vb.)işletim sisteminin en güncel versiyonunu muhtemelen 2014 yılından itibaren cihazlarına sunmaya başlayacak.

Tuttoandroid sitesi ise şirketlerin Android ekosistemindeki yazılım güncelleme programlarını referans alarak Android 4.4’ün sunulması muhtemel cihazların listesini oluşturdu. Site listeyi; “zaten Android 4.4 ile çalışacak olanlar, Android 4.4 güncellemesi alacaklar, Android 4.4 güncellemesini alması neredeyse kesin olan cihazlar ve Android 4.4’e belki kavuşacak cihazlar” şeklinde oluşturdu. Listede yer alan cihazlara ise aşağıdan göz atabilirsiniz.

Android 4.4 ile çalışacak cihazlar;

*Nexus 5

*Yeni nesil Nexus 10

Android 4.4 güncellemesi alması kesin olan cihazlar;

*Nexus 4

*2012 model Nexus 7

*2013 model Nexus 7

*Nexus 10

Android 4.4 Güncellemesini almasına neredeyse kesin gözüyle bakılan cihazlar;

SAMSUNG

*Galaxy S4

*Galaxy S4 Active

*Galaxy S4 Mini

*Galaxy Note 3

*Galaxy Note 8

*Galaxy Tab 3 (tüm seriler)

*Galaxy Note 10.1 2014

-SONY

*Xperia Z

*Xperia ZL

*Xperia ZR

*Xperia Z1

*Xperia Z Ultra

*Xperia Tablet Z

-LG

*LG G2

*LG G Pad 8.3

*LG Optimus G Pro

*LG Vu 3

-HTC

*HTC One

*HTC One Max

-ASUS

*Fonepad Note 6

*Fonepad 7

*Padfone Infinity

-OPPO

*Find 5

*Oppo N1

HUAWEI

*Ascend P6

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir