Rapor: Android 5.0 ile Çalışacak Nexus 5, Ekim Ayında Bekleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ikinci yarısına gelindiğinde LG cephesinden iki ürün kullanıcılar tarafında merak uyandırıyordu. Bunların ilki olan LG G2 geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanırken, telefon sahip olduğu yazılım ve donanım özellikleri itibariyle mobil dünyasında üst sınıf modeller arasında yerini almayı başardı.

Andronova

Şirket cephesinde beklenen bir diğer telefon olan Nexus 5 için de artık geri sayıma geçildi. Google, geçtiğimiz yıl referans model için LG ile ortaklığa gitmiş ve şu ana dek gelen raporların tümünde ortaklığın Nexus 5 ile devam edeceği yönünde gelişmeler yaşanıyor.

Nexus 5 hakkında ortaya atılan iddiaları genelde Güney Kore medyasında karşımıza çıkardı ancak bu defa Çin merkezli mydrivers gazetesi Google’ın merakla beklenen telefonu için bazı iddialarda bulundu. Kaynağa göre Nexus 5, ekim ayında tanıtılacak ve Nexus 4’te olduğu gibi 299 dolarlık bir fiyat benimsenecek (Play Store fiyatı).

LG G2 temeline dayandırılması beklenen telefon bütçe dostu fiyatı sebebiyle kimi özelliklerde yoksun olacak ve teknik özellikler noktasında tamamen LG G2 gibi olmayacak. Gazetenin Nexus 5 için belirlediği teknik özellikleri sıralayacak olursak; Android 5.0 işletim sistemi, Snapdragon 600, 2GB RAM, 10MP çözünürlüklü arka kamera ve Full HD çözünürlüklü ekran.

Bahsi geçen teknik özellikler LG G2’nin gerisinde ve daha çok Optimus G Pro modeli ile örtüşüyor. Nexus 5’te yer alacak ekran boyutu henüz net değil; Full HD çözünürlük sunması beklenen ekran için 5-inçlik bir boyut ihtimali üzerinde duruluyor.

Merak edilen bir diğer gelişme ise Nexus 5’te yer alacak tuş yapısının LG G2’ye benzerlik gösterip göstermeyeceği. Bu yönde herhangi bir bilgi aktarılmıyor fakat açıkçası Google’un henüz mobil dünyasına yeni giren ve kullanıcıların nasıl bir tepki vereceği henüz bilinmeyen bir tuş yapısını Nexus 5’te kullanmasına ihtimal verilmiyor.

Nexus 5 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

ilgili>> AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın