Rapor: Apple’ın A8 işlemcisi aynı zamanda mobil DRAM içerecek!

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Geçtiğimiz yıl eylül ayında lanse ettiği iPhone 5S modelinde yer verdiği A7 işlemcisiyle mobil pazarda 64-bit desteği sunan ilk üretici olan Apple, muhtemelen yine önümüzdeki eylül döneminde tanıtılacak iPhone 6’da da sistem donanım üzerinde yen bir teknoloji başlatabilir. DigiTimes kaynaklarının uzak doğulu tedarikçilerden elde ettiği bilgilere göre Apple A8 işlemcisine son şeklini vermek üzere.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Geleneksel olarak her yıl tablet ya da akıllı telefonlarda yer verdiği işlemciyi güçlendiren Apple, ilk olarak iPhone 6’da yer alacak A8 işlemcisinde CPU, GPU ve mobil DRAM’i tek bir pakette yer vererek tüm sistemi bir çip üzerinde sunmayı hedefliyor. Apple bu sayede A7 işlemcisinden daha güçlü olacak A8’de söz konusu performanstan daha fazla istifade etmek istiyor.

Apple paket işlemci için bu konuda uzman olan Tayvanlı bazı tedarikçilerle görüşme halinde. Gelen haberlere göre Amkor Technology ve STATS ChipPAC firmalarının her biri üretimin %40’lık bölümünü üstlenecek. Advanced Semiconductor Engineering firması ise %20’lik dilimin üretiminden sorumlu olacak.

Kaynaklardan edinilen bilgilere göre 20nm fabrikasyon sürecinden üretilen A8 işlemcisi için Apple’ın Tayvanlı yongaseti üretici TSMC’den üretim kapasitesini artırmasını talep etmiş. A7’de Samung’un kapısını çalan Apple’ın A8 işlemcisinin üretiminde de yine Samsung cephesinden tedarik sağlayacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: pocketnow

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir