Rapor: Apple Bu Yıl Çıkaracağı Telefonlardan Hiçbirine iPhone 6 İsmini Vermeyebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple bu yıl iPhone 6’yı duyurmayabilir. İlk okuduğunuzda eminim bizim gibi siz de çok şaşırdınız. Ancak burada Apple’ın 9 Eylül’de herhangi bir telefon duyurmayacağından söz etmiyoruz. Apple’ın bu yıl karşımıza çıkaracağı yeni iPhone’larda farklı bir isimlendirmeye gideceği ve sıradaki iPhone modeline “iPhone 6” ismini vermeyebileceği konuşuluyor.

Andronova

Geçtiğimiz günlerde Tayland hükümeti ülkede satışa sunulacak iPhone için onay verdiği haberi yayınlandı. Tayland Ulusal Yayıncılık ve Telekomünikasyon Komisyonu, Apple’ın gelecek olan akıllı telefonlarının iki kopya versiyonunu onayladı. Bu iki telefona A1586 ve A1524 olan tanımlama sayıları verildi.

Tayland hükümeti tarafından açıklanan haberler Apple’ın canını fazla sıkmışa benziyor. Cupertino merkezli üretici, ajanslara yeni iPhone hakkında çok fazla bilgi sızdırdığı gerekçesiyle komisyon sekreteri Takorn Tantasith’i karmaşıklık yaratan kişi olarak değerlendirdi. Ayrıca Apple yöneticileri Tantasith’e yeni telefonun iPhone 6  ismini alamayabileceğini de belirtti.

Önceki iddialar Apple’ın bu yıl piyasaya sunacağı 5.5-inçlik iPhone için “iPhone Air” ismini kullanacağı yönündeydi. Oysa şimdi 4.7-inçlik model için iPhone Air ismi kullanılmaya başlandı. Peki 5.5-inçlik iPhone nasıl isimlendirilecek? Apple’ın bu yıl piyasaya sunacağı iki iPhone için de iPhone Air ismini kullanması gündemde. Ayrıca her iki telefonun tasarım noktasında da iPad Air‘den izler sunması beklenebilir.  5.5-inçlik modelde  ismin sonuna telefonun boyutunu vurgulamak için “X” eklentisi gelebilir. iPhone Air X! Nasıl kulağa hoş geliyor mu?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.