Rapor: Galaxy Note 3’ün Kamerası “Optik Görüntü Sabitleme” Teknolojisine Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde görücüye çıkacak Galaxy Note III cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor. Tasarım noktasında Galaxy S4  ve Note II ile benzer detaylar sergilemesi beklenen telefonda işlemci, kamera ve S-Pen işlevlerinin artırılması bekleniyor.

Andronova

Güney Koreli kaynak etnews’in hazırlamış olduğu rapora göre Galaxy Note III’te optik görüntü sabitleyici (OIS) ile donatılmış yetenekli bir kamera yer bulacak. Siteye göre Samsung bu noktada çalışmalarını sürdürüyor ve söz konusu teknoloji sayesinde telefonun ana kamerası ile çekilen fotoğraf ve videoların geliştirilmesine olanak sağlanacak.

OIS, görüntü çekerken ya da video kaydederken hareketten dolayı oluşan bulanıklığı azaltmak için son dönemde mobil dünyasında da kullanılan bir teknolojisidir. Optik görüntü sabitleyicinin yanı sıra 3X optik zoom yeteneği de telefonun kamerasına dahil edecek. Sunulacak kamera geliştirmelerinin Galaxy Note III’ün kalınlığını bir miktar etkileyebileceği de iddia ediliyor

Modern mobil cihazlarda OIS özelliğini yazılım tabanlı sunulmasının yanında, teknolojinin asıl işlevini doğru lens ve sensör kullanılmasıyla ortaya çıktığı telefonlarda mevcut. Lumia ailesinden 920 ve sonrası jenerasyonda OIS özelliği donanım olarak yer almakta ve telefonlar halihazırda mobil dünyasının en iddialı kamera çözümlerine sahipler.

Samsung’un önümüzdeki ay duyurmayı planladığı 16MP çözünürlüklü ve 10x optik zoom’a sahip Galaxy S4 Zoom ile kamera yetenekleri ön planda olan bir telefon oluşturma amacında. Böylece Nokia’nın kamera noktasında göstermiş olduğu üst sınıf performans ile rekabet sağlanacak.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın