Rapor: Galaxy Note 4’te OIS Destekli 12MP Kamera Kullanılacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Rapor: Galaxy Note 4’te OIS Destekli 12MP Kamera Kullanılacak

teknik destek

Son zamanlarda mobil cihazlarda kamera özelliği daha fazla ön plana çıkarılır oldu. Platformda megapiksel savaşları yaşanırken, üreticiler aynı zamanda Ultrapiksel, ISOCELL, çift kamera, Lazer Otofokus sensörü ve Optik Görüntü Sabitleme teknolojisiyle kamera tarafında ön plana çıkmayı hedefliyor.

Optik Görüntü sabitleme teknoloji mobil platformda şu an sınırlı sayıda cihazda bulunuyor. Samsung tarafında ise kamera odaklı Galax Zoom serisini bir kenara itersek henüz herhangi bir telefonda OIS teknolojisini kullanmış değil. İlk olarak Galaxy Note 3’te daha sonra ise Galaxy S5’te OIS desteğinin yer almasına kesin gözüyle bakılıyordu ancak, her iki telefonda kullanılan kamera OIS özelliğinden yoksundu.

Galaxy Note 4’te OIS Destekli 12MP Kamera

Güney Koreli üretici yakın zamanda Galaxy Note 4’ü duyuracak. Galaxy Note 4’te şu ana dek sızan bilgiler 20MP çözünürlüklü bir kameradan söz ederken, son olarak AnTuTu testinde cihazın 16MP çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı görüldü. Tüm bu iddiaların aksine Güney Kore medyasında yayınlanan yeni bir rapor ise Galaxy Note 12MP çözünürlüklü bir kameranın kullanılacağı bilgisini içeriyor. İddiaya göre Samsung, Optik Görüntü Sabitleme teknolojisine sahip 12MP’lik sensörün üretimini Tianjin’de bulunan fabrikasında başlatmış. Aylık 1 milyon sensör üretme kapasitesine sahip fabrika, Galaxy Note 3 tanıtımına kadar 3 milyon sensör üretecek. İlk aşamada 5 milyon Galaxy Note 4 piyasaya sunacak Samsung, diğer  2 milyon sensörü ise tedarikçilerden temin edecek.

Eylül başında düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde duyurulacak Galaxy Note 4’ün 25 Eylül’de raflardaki yerini alması bekleniyor. 5.7-inç büyüklüğünde Quad HD Super AMOLED ekran, Snapdragon 805 ve Exynos 5433 işlemci, 3GB RAM, 32/64GB depolama, 128GB’ye kadar hafıza kart desteği, suya karşı dayanıklılık ve Ultraviyole sensörün telefona eşlik etmesi bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın