Rapor: Galaxy Note III, 32/64GB Depolama Seçenekleri ile Eylül Ayında Satışa Sunulacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasındaki meraklı gözler güne “Honami mini” sürprizi ile uyanırken, 4.3-inç ekrana sahip olması beklenen telefon, sahip olduğu ekran boyutu ve teknik özellikler itibariyle resmiyet kazanması durumunda mobil dünyasındaki dengeleri yerinden oynatabilir.

Galaxy Note da 2010 yılında 5.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranı ile mobil dünyasındaki taşları yerinden oynatmıştı. Söz konusu telefon devasa ekranı ile yeni bir platformun kapsını açarken, devam eden süreçte ise Note II ile Samsung, milyonlarca satış elde ederek büyük ekranlı telefonlar platformunun mutlak hakimi oldu.

Güney Koreli üretici 4 Eylül’de düzenleyeceği “ Unpacked Episode 2” etkinliği ile serinin üçüncü modelini basın karşısına çıkaracak. Dev ekranlı telefonları benimseyen kayda değer bir kullanıcı kitlesinin varlığı dikkate alında, başta birçok Samsung hayranı olmak üzere geniş bir kullanıcı kitlesi Galaxy Note III modelini sabırsızlıkla bekliyor.

Etkinliğe artık sayılı günler kaldı ve Samsung, telefonu sergiledikten kısa bir süre sonra yeni nesil phablet modelini kullanıcıların beğenisine sunacak. SamMobile’ın elde ettiği bilgilere göre Samsung, Galaxy Note III’ün 32 ve 64GB’lık versiyonlarını eylül sonunda satışa sunacak. Telefonun ilk olarak hangi ülkelerde satışa sunulacağı bilinmiyor fakat Galaxy S4’te olduğu gibi ilk aşamada 60 ülkede satışların başlaması bekleniyor.

Elde edilen önemli bilgilerden bir diğeri de, Galaxy Note III’te 16GB’lık modelin yer almayacak olmasıdır. Galaxy S4’te 16GB’lık kapasitede kullanıcılara 9GB’lık bir alan bırakan Samsung’un söz konusu kapasiteyi üst sınıf modellerde Galaxy Note III ile rafa kaldırabilir. Zira Galaxy Note III modelinde 16GB’lık versiyonun yer almayacağı ciddi manada konuşuluyor.

Galaxy Note III’ün beklenen diğer teknik özelliklerine değinecek olursak; 5.7-inç boytunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, uluslararası versiyonda yeni nesil Exynos 5 octa ve Mali-T628 grafik işlemcisi, LTE modelinde ise Snapdragon 800 ve Adreno 330 grafik birimi, 3GB RAM, 32/64GB depolama seçenekleri, microSD kart desteği, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü kamera ve Android 4.3 işletim sistemi.

Samsung’un etkinlik kapsamında görücüye çıkaracağı bir diğer cihaz olan akıllı saat modeli Galaxy Gear’in ise ekim ayı içerisinde satışa sunulacağı rapor ediliyor. Cihazın ilk aşamada seçkin pazarlarda raflardaki yerini alması bekleniyor.

ilgili>> AndroidAuthority

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!