Rapor: Galaxy Note III ilk Aşamada Snapdragon 800 İşlemci ile Satışa Sunulacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un 4 Eylül’de IFA Berlin Fuarı öncesi düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde resmiyet kazanacak yeni nesil amiral gemisi  Galaxy Note III için lansman tarihi yaklaştıkça yeni iddialar da gündeme gelmeye devam ediyor. Son gelen raporları değerlendirecek olursak; ilk olarak Galaxy Note III’ün 3 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacağını görüyoruz. SamMobile’ın eriştiği belgelere göre telefon siyah ve beyaz yanı sıra sadece birkaç hafta sonra pembe renk seçeneği ile raflardaki yerini alacak.

teknik destek

İlerleyen aylarda ise renk seçeneğinin daha önceki modellerde olduğu gibi artması bekleniyor. Farklı renk alternatiflerin sunulması elbette kullanıcılar için daha fazla seçenek anlamı taşıyor ve olumlu bir gelişme,  ancak Güney Kore’de ETNews tarafından yayımlanan rapor başta ülkemiz olmak üzere, Exynos 5 octa işlemcili Galaxy Note III’ün satışa sunulacağı ülkeler için hiç de olumlu gelişmeler içermiyor.

Yayımlanan rapora göre Qualcomm, Galaxy Note III için Samsung’un bir numaralı CPU tedarikçisi olacak. Samsung, Exynos 5 octa (5420) işlemcisinde sorunları çözebilmiş değil ve ilk 4 milyonluk adette Snapdragon 800 işlemcisine yer verilecek. Rapora göre Exynos 5420 henüz dengeli bir yapı sergilemiyor ve aşırı ısınmalar yaşıyor. Hatırlanacağı üzere Galaxy S4’te de benzer bir süreç yaşanmış ve ilk aşamada satışa sunulan 10 milyon adetin büyük bölümünü Snapdragon 600 işlemcili versiyon oluşturmuştu.

ETNews tarafından yayımlanan raporda ilk 4 milyonluk üretim sonrası, bir sonraki partide sağlanacak üretimin %20 ya da 30’luk diliminde Exynos 5 octa işlemcisi yer alacak. Bu gelişme de, 3G destekleyen ülkelerin Galaxy Note III’ü bir süre daha bekleyeceği anlamı taşıyor.

ilgili>> AndroidAuthority

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!