Rapor: Galaxy Note III’ün Ekran Boyutu 5.7-inç Olacak ve Ağustos Ayında Seri Üretimine Başlanacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Her geçen gün Galaxy Note III hakkında daha fazla sızıntı ve söylenti ortaya çıkar oldu. Güney Koreli üretici her ne kadar telefonu doğrulamış olsa da, henüz herhangi bir detay hakkında bilgi sunmuş değil. Amiral gemi modellerinin tümünde olduğu gibi Galaxy Note III cephesinde de lansman tarihini dek birçok iddia yazılıp çizilecek ve bunlar arasında hangilerinin doğru olduğunu ise merakla bekleyeceğiz.

teknik destek

Telefonun ilk olarak 6-inç ekrana sahip olacağı yazıldı. Söz konusu boyut açıkçası birçok kişide hayal kırıklığı yaratırken, ilerleyen dönemlerde ekran boyutu 5.9 seviyesine indirildi. Kullanıcıların bu ekran boyutunu da fazla bulduğu görülürken, mobil dünyasının en önemli sızıntı kaynaklarından @evleaks’in ortaya attığı iddia Galaxy Note III bekleyenleri tasarım anlamında bir nebze olsun mutlu edebilir.

Ortay attığı birçok iddianın gerçekleşmesi sebebiyle bir fenomen haline gelen @evleaks, Galaxy Note III’te 5.7-inç boyutunda bir ekranın yer alacağını belirtti. Galaxy Note II’ye nazaran 0.2inçlik bir büyüme söz konusuyken, Samsung’un tıpkı Galaxy S3’ten Galaxy S4’e geçişte olduğu gibi Note II’den Note III’ geçişte de kasa ebetlarını koruması bekleniyor. Bu gelişme de ekran çerçevesinin inceltilmesi ile mümkün kılınacak.

Evleaks telefona dair farklı detaylar sunmazken, Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, Optik Sabit Görüntüleme teknolojisini beraberinde getiren 13MP çözünürlüklü kamera, Exynos 5 octa ya da Snapdragon 800 işlemci, daha gelişmiş işlevlere sahip S-Pen ve Android 4.2.2 işletim sistemi telefonda beklenen diğer detaylar.

Telefona hakkında sunacağımız bir diğer ayrıntıya değinecek olursak, Galaxy S4 siparişlerini azaltarak ilk defa bir telefonda tedarik kısıtlamasına giden ve bu sebeple hem kullanıcılarda hem de tedarikçilerde hayal kırıklığı yaratan Samsung, Galaxy Note III’ün seri üretimine ağustos ayı içerisinde başlayacak.  Böylece sipariş miktarı azaltılan Galaxy S4’ün tedarikçiler üzerinde yaratacağı olumsuz etkinin önüne geçilmiş olacak.

kaynak: 1, 2 (sammobile)

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!