Rapor: Google ‘Çocuk-Güvenliği’ Hizmetini Hazırlıyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google’ın iddialara göre çocuk merkezli bir hizmet hazırlamaya başladığı söyleniyor.  Bu hizmet çocuklara ilk kez kendi Google hesaplarını kullanabilecekleri bir hareket olarak tanıtılıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şu anda, ABD’de resmi bir Google hesabı oluşturmak isteyen kişiler için şirketin yaş limiti 13. The Information ın  haberine göre , bu yeni girişim genç kullanıcılara sitenin ‘’çocuk- güvenliği’’ hizmet kapsamı alanında kendi YouTube hesaplarını oluşturmalarını sağlıyor.

Haber ayrıca Google’ ın Android cihazlarda bir Google hesabı oluştururken kullanıcıların yaşlarını belirtmek için bir sekme açmanın gerekli olduğunu ve bunun yakında başlatılacağı; hatta Google’ın ebeveynlerine çocuklarını izlemelerini sağlayan bir pano uygulaması sağlayacağı bilgisi de yer alıyor. Son dönemde özellikler üreticilerin telefon ve tabletlerde çocukları hedef alan birçok içeriğe yer verdiğini görüyoruz. Google’ın başlatmayı planladığı hizmet ile güvenlik ilk etaptan başlatılacak.

Reşit olmayan birçok çocuk muhtemelen yasal olmayan çeşitli yollarla Google hesap hizmetine erişebiliyorlar. Böyle bir değişikliği tanıtmak özellikle teknolojik aktiviteleri aileleri tarafından yakından izlenen çocuklar için büyük bir ölçüde Google kullanıcı tabanını artırabilir.

Google cephesinden konuya ilişkin  henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak