Rapor: HP Çok Yakında Dev Ekranlı Bir Telefon Duyurulabilir!

Andronova

Bir süredir Android tarafına bütçe dostu tabletler sunan HP, CES 2014 etkinliğinde ise Android ile çalışan hepsi bir arada Slate 21 Pro bilgisayar çözümünü duyurmuştu. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olmasına rağmen mobil dünyasında beklenen hamleyi henüz gerçekleştiremeyen HP’nin Android işletim sistemine sahip cihazlarla 2014 yılında adından söz ettirmesi bekleniyor.

Yıl içerisinde tablet tanıtımlarını sürdürmesi beklenen şirketin asıl hamlesi bütçe dostu akıllı telefon çözümleri olacak. HP yetkililerinden gelen bilgilere göre şirket çok kısa süre içerisinde tasarım noktasında Galaxy Note 2 modelini anımsatan 6-inçlik bir telefon/tablet melezi duyuracak. 200$ gibi bütçe dostu bir fiyattan  satışa sunulması beklenen telefon önümüzdeki haftalarda resmiyete kavuşabilir ve Mobil Dünya Kongresi’nde ise sergilenebilir.

Telefon teknik özellikleri henüz netlik kazanmasa da HD çözünürlüklü olması beklenen telefonun kasım ayı içerisinde test raporlarında ortaya çıkan HP Slate 6 Voice Tab olacak. Telefon her ne kadar Tab eklentisine sahip olsa da, söz konusu cihaz ekran boyutu itibariyle phablet segmentinde yer alacak.

HP Slate 6 Voice Tab’in test raporunda 1GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli Marvell işlemcisinden güç alacağı anlaşılmıştı. 6-inç ekran ve HD çözünürlüklü ekranla donatılan telefona ilişkin kısa süre içerisinde daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Son olarak telefonun gelişmekte olan pazarları hedef alacağı bildiriliyor. Bu de söz konusu modelin ülkemizde satışa sunulması ihtimalini artırıyor.

hp

kaynak: androidauthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir