Rapor: HTC One M8 mini’nin Satış İşlemini Mayıs Ayında Başlanacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İlk olarak İsveçli bir operatörün resmi sitesinde beliren ve kısa süre sonra ise 3G.co.uk sitesinde ilk detaylarını almaya başladığımız One M8 mini cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Geride bıraktığımız yılda One mini ile mini akıllı telefonlar kategorisine yaşanan rekabete dahil olan HTC, yeni nesil amiral gemisi One M8’in de mini modeli üzerinde çalışmaları başlatmış ve hatta Tayvan’da yayınlanan bir rapora göre telefon mayıs ayı içerisinde ilk olarak HTC’nin anavatanı Tayvan’da raflarda olacak.

Xperia Z1 Copmact modelinden ziyade diğer mini modellerle rekabete tutuşacak One M8 mini, abisinde yer alan tasarım ve metal kasanın dokusunu koruyacak. One M8’de ekran boyutunu bir miktar büyüten HTC, mini modelde ekran büyüklüğünü 4.5-inç seviyesine çekecek. Ekran çözünürlüğü bir kez daha HD seviyesinde olacak akıllı telefonun güç birimini Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 400 oluşturacak.

Android 4.4 ve Sense 6.0 ile çalışan One M8 mini’nin ön bölümünde %25 oranında daha güçlü ses çıkışı sağlayan yeni BoomSoound hoparlörler yer alacak. Kamera tarafında çift sensör ve Ultrapiksel yerine 13MP çözünürlüklü tek bir lense yer verilecek. Cihazın ön kamerası ise 5MP çözünürlükte olacak.

Ekran üzerinde sanal butonların yerleştirileceği One M8 mini’de ayrıca 1GB RAM, 16GB depolama ve hafıza kartı girişlerinin de yer alması bekleniyor. HTC’nin 2014 yılı içerisinde umutlu olduğu cihazların başında gelen mini akıllı telefonun fiyatı üzerinde dikkatli olması gerekecek. Zira ülkemizden örnek verecek olursak; benzer özelliklere sahip Moto G ve hatta daha üstün özelliklere sahip GM Discovery Elite çok daha uygun fiyata satılmaktadır. One mini ülkemize 1.400 liradan giriş yapmıştı ve fiyat konusunda bir hayli eleştirildi. One M8’in ülkemize 2.499 liralık giriş fiyatı göz önüne alındığında One M8 mini’nin pek de rekabetçi bir fiyattan satışa sunulmayacağını şimdiden ön görebiliriz.

kaynak: Phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir